Ana Sayfa Eğitim KKTC, AMBARGOYU EĞİTİMLE DELİYOR

KKTC, AMBARGOYU EĞİTİMLE DELİYOR

Şanlıurfa Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘5. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri Fuarı’ törenle açıldı.

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2014 Perşembe 14:57
KKTC, AMBARGOYU EĞİTİMLE DELİYOR

Şanlıurfa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen ‘5. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri Fuarı’ düzenlenen törenle açıldı. Şanlıurfa Vali Vekili Cengizhan Yılmaz, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım’dan üniversite hakkında bilgi aldı. Yıldırım, ‘’Üniversitemize başta Türkiye olmak üzere, 68 ülkeden öğrenci eğitim görmektedir’’ dedi.

Şanlıurfa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği tarafından geleneksel hale getirilen özel ve devlet üniversitelerinin katıldığı ‘5. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri Fuarı’  Piazza AVM’de törenle açıldı. Törene Vali  Vekili Cengizhan Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ve  davetliler katıldı.

ŞANLIURFA GENÇ NÜFUSA SAHİP

Şanlıurfa Vali Vekili Cengizhan Yılmaz, küresel dünyada müthiş bir rekebetin yaşandığını ve yaşanan rekabette üniversitelere büyük görevler düştüğünü söyledi.

Yılmaz ‘’Türkiye’de 170’in üzerinde üniversitemiz bulunmaktadır. Şanlıurfa olarak çok genç bir nüfusa sahibiz. Bu potansiyeli üniversitelerimizle birlikte iyi değerlendirdiğimiz taktirde lider olma yolundaki ülke statümüzü perçinleştiririz’’ dedi.

 

GELENEKSEL HALE GELDİ

Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Metil İlci de 5’ncisi düzenlene fuara 26 üniversite katıldığını ve 3 gün açık kalacak olan fuarın, kısa sürede Türkiye’nin en önde gelen fuarlarından biri olduğunu belirtt.


UKÜ STANTINI ZİYARET ETTİLER

UKÜ stantını ziyaret eden Şanlıurfa Vali Vekili Cengizhan Yılmaz ve beraberindekiler, UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım’dan üniversite hakkında bilgi aldı.

UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, üniversitelerinin eksiksiz bir kampüs üniversitesi olduğunu, öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedebilecekleri bir ortam sağlandığını ve üniversitelerinin kaliteli eğitimve öğretim vermesinin yanısıra sosyal aktivitelerede büyük önem verdiğini kaydetti.

 

BURS İMKANLARI

UKÜ Güneydoğu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, üniversitelerinde sabit fiyat uygulandığını, bununda öğrencilerinin sonraki yıllarda artış olmadan rahat bir şekilde öğrenimlerine devam etmelerini sağladığını belirtti.

Yıldırım, üniversitelerinin ÖSYM burslarının yanısıra ham puan, kardeş, başarı, ilk ve ikinci sıra tercih, özel paket, öğretmen çocuğu, DGS ve teşvik gibi burs imkanı sunduğunu kaydetti.

 

4 YILDA 2 DİPLOMA

Yıldırım, diplomalarının YÖK denkliğinin yanısıra, dünyanın her tarafında tanındığını da ifade ederek, ‘’Yine üniversitemiz İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden University of Sunderland ve University of Wolverhampton’dan çift diploma imkanı da sunmaktadır. Yani 3 yıl UKܒde 1 yıl İngilterede öğrenim gören öğrencilerimiz çift diploma sahibi oluyor. Ayrıca İngiltere’de Yüksek lisans yapma imkanı da buluyor’’ diye konuştu.

 

EN FAZLA ŞANLIURFALI ÖĞRENCİ VAR

UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde üniversitelerine ilginin yoğun olduğunu belirterek, ‘’Ancak, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden üniversitemizi en fazla tercih eden Şanlıurfalı öğrencilerdir. Bundaki en önemli nedenlerden biri  üniversitemizde öğrenim gören yüzlerce Şanlıurfalı öğrencinin, üniversitemizin eğitim kalitesini ve sağlanan imkanları yakınlarıyla paylaşmasıdır’’ şeklinde konuştu.


AMBARGO EĞİTİMLE DELİNİYOR

Bölge temsilcisi Adalet Yıldırım, KKTC’nin dünya ülkeleri tarafından haksız bir şekilde tanınmadığını ve KKTC’ye ambargonun halen devam ettiğini ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı.

‘’Üniversitemizde, KKTC’ye ambargo uygulayan ülkekerde dahil olmak üzere 68 ülkeden öğrenci bulunmaktadır. Tabiki Türkye’den gelen öğrenciler ilk sırada yer almaktadır. Yani KKTC ambargoyu eğitimle deliyor.’’

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık