Ana Sayfa Kültür/Sanat Klaus SCHMİDT’in eşi de tartışmaya katıldı

Klaus SCHMİDT’in eşi de tartışmaya katıldı

Göbeklitepe kazılarını yürüten Prof. Dr. Klaus SCHMİDT’in eşi Çiğdem Köksal-Schmidt, kendisiyle ilgili iddialara sosyal medya üzerinden cevap verdi.

Giriş Tarihi: 22 Ağustos 2016 Pazartesi 21:22
Klaus SCHMİDT’in eşi de tartışmaya katıldı

Görevinden açığa alınan Müze Müdürü Müslüm Ercan’ın açıklamalarına Klaus SCHMİDT’in eşi Çiğdem Köksal-Schmidt’ten cevap gecikmedi. Çiğdem Köksal-Schmidt, yaptığı açıklamada,”Görevden alınan Şanlıurfa Müze Müdürü basın açıklaması yayımlamış, benim ismim de var içinde, onun için bir iki şeye cevap vermem beklenecek ama, söyleyecek çok fazla şey yok aslında. Yazıda `şahsıma yapılan hakaretler ve şer odaklarınca başlatılan linç kampanyası´ deniliyor, `memleketimin şerir ve hasut insanları sürekli benimle uğraştı´ deniliyor, sonra benim adım geçiyor ve `bu bardağı taşıran son damla oldu, bu hakaretlerden sonra yasal süreci başlattığımı kamuoyu ile paylaşmak isterim´ deniliyor. Şimdi anlamadım, ben hangi bardaktaki son damlayı taşırttım? Ben şer odağı mıyım, yoksa memleketin şerir ve hasut fertlerinden biri miyim, yoksa FETÖ denilen mesele ile olan konu benim yüzümden mi başladı, ya da sayısız diğer soruşturmalar benim yüzümden mi açıldı? Bir tane soruşturma açılsın da, şu Alman Arkeoloji Enstitüsü’ne taşınan konu açıklığa kavuşturulsun istemiştim gerçekten; ama o bile açılmadan bitti.

 Göbekli Tepe kazı başkanlığı madem bir formalite idi, tüm uygulamalar ve kararlar, `ülkemizde bu alanda otorite kabul edilen Prof. Dr. Mehmet ÖZDOĞAN, Prof. Dr. Gülriz KOZBE ve Doç. Dr. Necmi KARUL’ UN bilimsel danışmanlığında´ yapıldı ve alındı, o zaman onlar da bir değerlendirme yapsınlar bu konuya derim. Sosyal medya hesaplarımda sıklıkça eşimin hatırasına yapılan saygısızlık ve vefasızlıklardan bahsettim doğru, bu sözlerimin arkasındayım, isteyen istediği `yasal süreci´ başlatabilir, sevgili eşimin hatırı yok sizde.” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık