Ana Sayfa Güncel KOBANİ İÇİN SOKAĞA ÇIKACAKLAR

KOBANİ İÇİN SOKAĞA ÇIKACAKLAR

1 Kasım Dünya Kobani Günü’nde Avrupa’dan Latin Amerika’ya kadar dünyanın çeşitli ülkelerindeki 400 merkezde sokaklara çıkılacak, eylemlerin temel talebi, Türkiye’nin Kobani’ye uyguladığı ambargonun kaldırılması olacak.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2015 Cuma 03:37
KOBANİ İÇİN SOKAĞA ÇIKACAKLAR

1 Kasım Dünya Kobani Günü’nde Avrupa’dan Latin Amerika’ya kadar dünyanın çeşitli ülkelerindeki 400 merkezde sokaklara çıkılacak.

2014’te Kobani’yi koruma ve sahip çıkma amacıyla yapılan eylemler bu yıl, “Kobani direnişi insanlık direnişidir, Kobani’yi yeniden inşa edelim” şiarıyla yapılacak.

Temel talepler arasında Kobani’nin yeniden inşası için Türkiye’nin uyguladığı ambargonun kaldırılması yer alıyor.

Yürüyüşlerin yanı sıra panel, sempozyum ve konserlerin de düzenleneceği etkinliklere, Türkiye’deki örgütlerin yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerindeki sol, sosyalist parti ve anarşist gruplar da katılacak.

Avrupa Birliği Türkiye Yurttaş Komisyonu’nun (EUTCC) öncülüğünde Avrupa gerçekleşecek eylemler, Latin Amerika’da ise 18 merkezde yapılacak.

1 Kasım Dünya Kobani Günü için 5 kıtadaki 400 merkezde etkinlikler düzenlenecek.

Dünya Kobani Günü

Kobani’ye destek vermek için aralarında Nobel Barış Ödülü sahibi, insan hakları savunucusu Adolfo Perez Esquivel ve Amerikalı filozof ve dilbillimci Prof. Noam Chomsky’nin de aralarında olduğu dünya çapında tanınan çok sayıda kişinin çağrısı ile 1 Kasım Dünya Kobani Günü ilan edilmişti.

Kaynak: İmcTv

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık