Ana Sayfa Urfa Haberleri KOBANİ’DE BÜYÜK BOMBARDIMAN SONRASI SON DURUM

KOBANİ’DE BÜYÜK BOMBARDIMAN SONRASI SON DURUM

Suriye'nin Rakka Kentine Bağlı Kobani bölgesindeki Miştenur tepesinde IŞİD Mevzileri Koalisyon uçakları tarafından saatler bombardımana tutuldu. O anlar ise an be an yaşanan gelişmeleri kayıt altına aldı.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2015 Pazar 16:29
KOBANİ’DE BÜYÜK BOMBARDIMAN SONRASI SON DURUM

Yaklaşık 4 aydır Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi Murşit Pınar sınır kapısı karşısındaki Kobani bölgesinde çatışmalar bugünde devam etti.Özellikle koalisyon uçaklarınında havadan YPG ve Peşmerge güçlerine destek verdiği saldırılarda onlarca IŞİD mevzisi yok edildi.

 Ruha Tv tarafından Savaş uçaklarının bombardıman anı an be an kayıt edildi.

 Ayrıca, iç çatışmalar bugünde Kobai'nin çeşitli bölgelerinde sokak çatışmasına dönüştü.IŞİD Mevzileri ise Koalisyon uçaklarından bombardıman saldırıları ile imha ediirken bir iddia ise Savaş uçaklarının Fransız uçaklarının bombardımanı gerçekleştirildiği iddia edildi.

  Sabah sabah 07.00 sularında başlayan silah seslerine Koalisyon uçaklarıda katımasıyla Kobani’deki kontrol halen PYD ve Peşmerge güçlerine ait.

 

 

YORUMLAR
  • yorum2015-01-13 23:49:1947can47

    mazlum kardeş amaçları pkk deyıl kendılewrı daişçi ondan ama bır gün onların başına geleceklerınde habersızler alah elbete bu ınsanları ahını bırakmazlar sabırlı olalım

  • yorum2015-01-12 09:39:33mazlum savaşçi

    daiş ve yanlılarına sesleniyorum. neydi bu insanların günahı. bu insanlar sizlere karşı, sizce, ne hata yaptılarda onlara hayatı zindan ettiniz. ya o çocukların günahları neydi, bu karda kışta onları yerlerinden yurtlarından ettiniz,onları perişan ettiniz. birazcık da olsa sizde hiç mi vicdan yok. pkk yi bahane ediyorsanız pkk nin adresi belli.biraz tefekkür edin.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star