Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri KOBANİDEN GELENLERİ SOĞUK BİR KIŞ BEKLİYOR!

KOBANİDEN GELENLERİ SOĞUK BİR KIŞ BEKLİYOR!

Havalar her geçen gün soğuyor, Kobani’den gelen yaklaşık 120 Bin’e yakın vatandaş ise bu soğuk havada yaşam mücadelesi veriyor vermesine ama yeterli olmuyor. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, AFAD yardımın yeterli olmadığını belirtti.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2014 Salı 08:06
KOBANİDEN GELENLERİ SOĞUK BİR KIŞ BEKLİYOR!

  Havaların her geçen gün soğuduğu Şanlıurfa’da Kobani’den gelen vatandaşlar zor anlar yaşamaya başladı. Yardımların yeterli olmadığı Çadır kentlerde vatandaşlar adeta yaşam mücadelesi veriyor.

 Şanlıurfa il sınırlarında hemen hemen 120 Bin’e aşkın Kobanili vatandaşın olduğunu ve AFAD’ın yardımlarının yeterli olmadığını belirten Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan şunları belirtti.

Şuan Kobani’den gelen vatandaşlar ayrı bir dram, ayrı bir trajedi içerisinde.120 Bin’e yakını Urfa sınırları içerisinde bu insanlar çok kötü koşullarda yaşıyor. Bu insanlarımızın yüzde 90’nına STK ve belediyelerimizin destekleriyle yardım yapılıyor. AFAD bu konuda gereken desteği ve katkıyı vermiyor. Bu insanlara yardım yeterli olmayınca ihtiyaçlarda artıyor, şuan bulundukları çadır kentlerde yaşam koşulları çok zor,” diyerek konuşmalarını şöyle sürdürdü.

 Ayrıntılar Ruha TV Ana Haberde...

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık