Ana Sayfa Urfa Haberleri KOBANİLİ MİSAFİRLERİN HAMAM VE GİYİSİ İHTİYACINI GİDERİLİYOR

KOBANİLİ MİSAFİRLERİN HAMAM VE GİYİSİ İHTİYACINI GİDERİLİYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, geçici barınma merkezlerinde kalan Kobanili misafirleri Büyükşehir Belediyesinin otobüsleri ile İlçede bulunan hamama taşıyarak, hamam ihtiyaçlarının yanı sıra verilen hamam hizmetinin ardından giyim ürünleri ve ayakkabı ihtiyaçlarını karşılıyor.

Giriş Tarihi: 19 Ekim 2014 Pazar 15:54
KOBANİLİ MİSAFİRLERİN HAMAM VE GİYİSİ İHTİYACINI GİDERİLİYOR

Kobanili misafirlerin en büyük problemlerinden olan banyo sorununu gidermek için Suruç merkezde uzun süre atıl durumda bulunan hamamı faaliyete geçiren Büyükşehir Belediyesi, hamam hizmetinin kapsamını genişleterek, Kobanili misafirlere Belediye araçlarıyla taşımalı olarak hizmetini sürdürüyor.

Ücretsiz hizmet veren hamam ile yaptığı hizmet ve yardımlardan dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Kobanili misafirler, temel ihtiyaçlarını karşılandığını belirterek,  “Allah Büyükşehir Belediyesi’nden razı olsun. Günlerdir banyo yapamıyorduk. Evsiz barksız perişandık. Şanlıurfalılar bize kapılarını açtı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Ayrıca Kobanili misafirlerin diğer ihtiyaçlarına yönelik Büyükşehir Belediyesi ve Suruç Kaymakamlığı işbirliğiyle başlatılan kampanya ile Kobanili misafirlere bedenlerine göre seçilen Ayakkabı, kazak, mont v.b kıyafetler verildi.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile AFAD ortaklaşa yürütülen anketlerde ihtiyaç sahibi engellilere ise tekerlekli sandalye verilmeye başladı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star