Ana Sayfa Urfa Haberleri KOÇAK ŞANLIURFA'DA DENİZ FENERİ'Nİ ANLATTI

KOÇAK ŞANLIURFA'DA DENİZ FENERİ'Nİ ANLATTI

Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Recep Koçak Şanlıurfa'da bir restoranda düzenlenen basın toplantısına katılarak, faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2012 Salı 15:28
KOÇAK ŞANLIURFA'DA DENİZ FENERİ'Nİ ANLATTI
Deniz Feneri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Recep Koçak, 2011 yılında, 15 farklı ülkede toplam 471 bin ihtiyaç sahibine yardım ulaştırdıklarını söyledi.

Koçak, Deniz Feneri Derneği İl Temsilciliğince bir restoranda düzenlenen basın toplantısına katılarak, faaliyetler hakkında bilgi verdi.


Yoksul ailelere mensup çocukların dileklerinin sorulduğu ''1001 Çocuk 1001 Dilek'' projesinin bu yıl 10. kez hayata geçirildiğini ifade eden Koçak, Türkiye'nin dört bir yanından çocukların kendileriyle paylaştığı dilek ve hayallerini internet sitesinde yayınladıklarını belirtti.


Hayırseverlerin desteğiyle bu hayallerin gerçeğe dönüştürüleceğini anlatan Koçak, özellikle deprem bölgesinden seçilecek bazı çocukları bu ay İstanbul'da misafir edip kenti gezdireceklerini kaydetti.


Deniz Feneri'nin yardım faaliyetleriyle yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam ettiğini bildiren Koçak, ''2011 yılında, 15 farklı ülkede toplam 471 bin ihtiyaç sahibine yardım ulaştırdık. Ayrıca aynı dönemde 9 bin 500 aile de yardım alabilmek için bize başvuruda bulundu'' diye konuştu.


Şanlıurfa'daki yardım faaliyetlerine de değinen Koçak, kentte bugüne kadar 40 bin 202 ihtiyaç sahibine ulaştıklarını ifade etti.


Şanlıurfa'da, ayrıca gezici giyim mağazasının hizmet vermeye başladığını bildiren Koçak, 15 gün içerisinde 2 bin 500 ihtiyaç sahibine giysi yardımı yapılacağını kaydetti.(AA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star