Ana Sayfa Ekonomi KOMBASSAN HOLDİNG YENİDEN İMKB'DE İŞLEM GÖRECEK

KOMBASSAN HOLDİNG YENİDEN İMKB'DE İŞLEM GÖRECEK

Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin: "1988 yılında kurulduğundan bu yana 72 bin ortağıyla Anadolu sermayesinin en güçlü markalarından birisi haline gelen şirketimiz İMKB'de işlem görmeye başlıyor"

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2012 Perşembe 16:56
KOMBASSAN HOLDİNG YENİDEN İMKB'DE İŞLEM GÖRECEK

Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin, ''1988 yılında kurulduğundan bu yana 72 bin ortağıyla Anadolu sermayesinin en güçlü markalarından birisi haline gelen şirketimiz İMKB'de işlem görmeye başlıyor'' dedi.


Şahin, bir otelde düzenlenen toplantıda, yurt içi ve yurt dışında 18 şirket ve 32 işletmeyle faaliyet gösteren Kombassan Holding'in, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) yarın işlem görmeye başlayacağını söyledi.


Şirket hisselerinin yarından sonra ''KOMHL'' koduyla borsada işlem göreceğini belirten Şahin, Kombassan'ın, Bizim Menkul Değerler tarafından yürütülen kotasyon sürecinin başarıyla tamamlandığını ifade etti.


Borsaya kotasyonla birlikte hisselerin kolaylıkla alınıp satılabileceğine dikkati çeken Şahin, ''2007 yılında göreve gelen Kombassan Holding'in yeni yönetimi, grubun marka ve karlılığını yükseltmek için gayret sarf etmektedir. Bu gayreti gösterirken de ben merkezli değil, biz merkezli ve şeffaf hareket etmekteyiz'' diye konuştu.


Kombassan Holding'in her geçen yıl faaliyet gösterdiği alanlara yenisini eklediğini, yurt içi ve yurt dışında 18 şirketi ve 32 tesisinde yaklaşık 6 bin çalışanıyla faaliyetlerini sürdürdüğünü anlatan Şahin, Kombassan Holding'in büyüme ve karlılık alanlarındaki üstün performansını hemen hemen her yıl aldığı ödüllerle taçlandırdığını belirtti.-''Yıllık ortalama ciro büyümesini yüzde 15,5 seviyesinde bekliyoruz''

''2011 yılında İSO'nun yaptığı 'Türkiye'nin en büyükleri' sıralamalarına ilk 1000'e altı şirketimizle girerek, başarılarımızın karşılığını almanın haklı gururunu yaşıyoruz'' diyen Şahin, şunları kaydetti:


''Tüm şirketlerimiz hem teknolojisiyle, hem karlılığıyla, hem de büyüme konusundaki üstün performanslarıyla dikkatleri çekiyor. 1988 yılında kurulduğundan bu yana 72 bin ortağıyla Anadolu sermayesinin en güçlü markalarından birisi haline gelen şirketimiz İMKB'de işlem görmeye başlıyor. Bu da mevcut ve potansiyel ortaklarımızın şirketin finansal performansından hak ettikleri payı alabilmeleri anlamına gelirken, potansiyel yatırımcılar için de yüksek karlılık ve büyüme hedeflerine sahip bir şirkete ortak olma anlamına geliyor. Kombassan'ın yıllık ortalama ciro büyümesinin yüzde 15,5 seviyesinde olmasını bekliyoruz.''
Yatırımlara bakıldığında holdingin son iki yılda yaptığı 128 milyon liralık yatırıma ek olarak önümüzdeki 3 yılda 384 milyon lira daha yatırım planladığını vurgulayan Şahin, Kombassan'ın 2011 yılındaki brüt karlılık oranının yüzde 15,9 seviyesinde gerçekleştiğini aktardı.


Şahin, 2015 yılında karlılık oranının yüzde 18'i aşmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Türkiye’nin En iyi Mobilyacısı: Modalife

Türkiye’nin En iyi Mobilyacısı: Modalife

Kurumsal

İçerikYukarı Çık