Ana Sayfa Urfa Haberleri Komisyon ilk toplantısını yaptı

Komisyon ilk toplantısını yaptı

Haliliye Belediyesi meclis kararı ile kurulan İnsan Hakları Komisyonu, ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2014 Pazartesi 06:28
Komisyon ilk toplantısını yaptı

Haliliye Belediyesi meclis kararı ile kurulan İnsan Hakları Komisyonu, ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Haliliye Belediyesi’nde Kasım ayında gerçekleştirilen meclis toplantısının 5. birleşiminde kurulan komisyonun üyeleri arasında meclis üyeleri Emir Elden, Mahmut Saatçi, Mehmet Keskin, Erdal Deniz ve Ali Doğan yer alıyor.

 

Meclis Üyeleri tarafından oluşan ihtisas komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Komisyon hakkında bilgi veren İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Emir Elden, Haliliye Belediyesi tarafından İnsan Hakları Komisyonu’nun kurulduğunu hatırlatarak, ilk toplantının notlarından bahsetti.

 

Elden açıklamasında: “Komisyonumuz hak ihlalleri ile mücadele verecektir. Sayın Başkanımız Fevzi Demirkol’un insiyatifi altında toplanmış bulunmaktayız. Vatandaşların sorun ve sıkıntılarını gidermek için bugün bir araya geldik. Vatandaşlar sorunlarını, komisyonumuz aracılığı ile bizzat başvurarak iletecekler, bizler de takipçisi olacağız. ’’ ifadelerine yer verirken, Haliliye halkına daha huzurlu ve güvenli bir ortam verebilmek için ellerinden gelen gayreti sarf etiklerini söyledi.

 

Haliliye Belediyesi tarafından kurulan İnsan Hakları Komisyonu’na müracaatlar vatandaşlar tarafından doğrudan yapılabilecek. Vatandaşların Haliliye Belediyesi tarafından alınmasını istediği kararlar ilk olarak komisyon tarafından incelenecek. Komisyonun incelemelerinin ardından hazırlanan raporlar meclis toplantılarında oylamaya sunularak, kamuoyu ile paylaşılacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık