Ana Sayfa Siyaset 'Komünist Bal' Serbest Piyasaya Açılıyor

'Komünist Bal' Serbest Piyasaya Açılıyor

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Belediye Başkanı Komünist Partili Fatih Maçoğlu, organik bal üretimi yapan 40 arıcı ile anlaşarak, organik balları Türkiye piyasasına sunacak.

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2016 Salı 22:13
'Komünist Bal' Serbest Piyasaya Açılıyor

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Belediye Başkanı Komünist Partili Fatih Maçoğlu, organik kuru fasulye ve nohuttan sonra Ovacık, Pülümür ve Hozat ilçesinde organik bal üretimi yapan 40 arıcı ile anlaşarak, Tunceli Arıcılar Birliği veDersim Dernekleri Federasyonu ortaklığında, organik balları Türkiye piyasasına sunacak.Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu,Türkiye'deki en kaliteli balı piyasaya sunacaklarını belirterek, "Komünist balı alan, hem kaliteli balın tadını alacak, hem de bizim tadımıza varacak ve komünistleşecek." dedi.

İNTERNET ÜZERİNDEN SATILACAK

Tunceli Arıcılar Birliği'nin denetleme ve araştırmaları sonucunda tamamen organik bal üretimi yaptığı tespit edilen 40 bal üreticisinin ürünlerini, Tunceli Arıcılar Birliği ve OvacıkBelediyesi iş birliği yaparak internet üzerinden tüketiciye satacak.

 

"TÜRKİYE LİTERATÜRÜNE KOMÜNİST BAL GİRDİ"

Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu organik balları tanıtırken yaptığı konuşmada,Türkiye'yi daha önce komünist nohut ve fasulye ile tanıştırdıklarını, şimdi ise komünist bal ile tanıştıracaklarını söyledi. Komünist balı tadanların koministleşeceğini savunan Başkan Maçoğlu, Türkiye halkını kaliteli tamamen organik ürünlerle tanıştıracaklarını, bunu nahut ve fasulyede kanıtladıklarını kaydetti. Başkan Maçoğlu, şunları söyledi:

"Geçen yıl üreterek piyasaya sürdüğümüz nohut ve fasulyeden alan herkes, 'komünist nohut ve fasulye aldık.' demişti. Bugünden itibaren Türkiye literatürüne bir de komünist bal girdi. Bu doğal balı tadanlar, muhtemeldir hem bizim tadımızı alacaklar, hem komünistleşecekler."

 

 

dha

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star