Ana Sayfa Ekonomi Konut Fiyatları Uçtu

Konut Fiyatları Uçtu

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde TİGEM’ e 550 yeni işçi alınacağı söylentileri ev konut fiyatlarını uçurdu.

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2011 Salı 13:23
Konut Fiyatları Uçtu
(GAPHA)-Ceylanpınar da ilçenin en büyük istihdam alanı olan TİGEM( tarım işletmeleri genel müdürlüğü) 550 yeni işçi alınacağı söylentileri ilçede konut fiyatlarını yükseltti. Ceylanpınar ovasıyla Türkiye’nin en önemli tarım alanlarından ve 1 milyon 761 bin dekar arazi ile dünyanın en büyük devlet üretme çiftliği olma özelliğine sahip olan TİGEM yaklaşık 15 yılı aşkın süredir işçi alımı gerçekleştirmemekteydi. Sulanabilir arazilerin arttırılması, damızlık hayvan ve sertifikalı tohum üretiminde oldukça geliştirilmesiyle birlikte yeni işçilere ihtiyaç duyan işletme son bir yıl içerisinde 350 işçi alımı gerçekleştirdi. TÜM ALIMLARDA OLAYLAR ÇIKTI

TİGEM’in bir yıl içerisinde alım yaptığı süre boyunca ilçede sürekli olaylar çıktı. İşçi alımında dışarıdan işçi getirileceği söylentileri ilçe halkını harekete geçirirken dışarıdan işçi alınmasını istemeyen yaklaşık bin kişilik grup TİGEM önünde polisle çatışmıştı. Ancak beklendiği gibi olmamış alınan işçilerin Şanlıurfa ilinde ikamet etme zorunluluğu getirilmişti. Alınan işçilerle birlikte ilçeye İl merkezinden ve komşu ilçelerden gelenlerin olmasıyla birlikte konut kiraları iki kat artış göstermişti.

BU KEZ KONUT FİYATLARI UÇTU

TİGEM’in önümüzdeki üç ay içerisinde 550 yeni işçi alımı gerçekleştireceği söylentilerinin ilçede kulaktan kulağa dolaşmasıyla birlikte konut fiyatlarında ciddi artışlar oldu. Özellikle 29 Ekim 2006 yılında sel felaketiyle karşı karşıya kalarak bir anda konut fiyatları yarı yarıya düşerken işçi alımı söylentileri üzerine konut fiyatları iki kat artış gösterdi.

2007 DE BUĞDAY HASADI REKORU

TİGEM sertifikalı tohum damızlık küçükbaş ve büyükbaş hayvanın yanı sıra tahıl üretiminde de her geçen yıl çıtayı giderek yükseltiyor son olarak 2007 yılında 171 bin 650 ton buğday üretimi yapılarak kendi üretim rekorunu kırdı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa hayvancılıkta öne çıkacak

Şanlıurfa hayvancılıkta öne çıkacak

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star