Ana Sayfa Urfa Haberleri KORUKLU Tesisleri Cezaevine Dönüştü

KORUKLU Tesisleri Cezaevine Dönüştü

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, Akçakale yolu üzerinde bulunan Koruklu Tesislerinin cezaevine dönüştüğünü söyledi.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2012 Perşembe 08:51
KORUKLU Tesisleri Cezaevine Dönüştü
Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, Akçakale yolu üzerinde bulunan Koruklu Tesislerinin cezaevine dönüştüğünü söyledi. Yıllardır büyük sorunların yaşandığı ve mahkumların zor şartlar alında gün saydıkları Şanlıurfa cezaevininde artan mahkum sayısını azaltmak için çözüm arayışı içinde olan Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, yeni bir cezaevi için uğraşırken, Akçakale ilçe yolu üzerinde atıl durumda bulunan Tarım Araştırma İstasyonunu cezaevine dönüştürdü.
Yaklaşık 250 mahkum kapasiteli olması beklenilen Koruklu cezaevinde kalacak olan mahkumların tarım işleri ile uğraşması sağlanacak. yarı açık ve açık ceza evinde tutukluluk sürelerini dolduracak olan mahkumların kalacağı Koruklu cezaevi bitme aşamasına geldi.
Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, mevcut cezaevinin dışında Şanlıurfa’ya yeni bir ceza evinin şart olduğunu belirterek’ Akçakale yolu üzerinde atıl durumda ki bu tesiste kalacak olan mahkumların topluma faydalı olmalarını sağlayacağız, ancak en önemlisi modern bir cezaevi için çalışıyoruz, bunun müjdesini verebilirim’dedi. urfapress
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star