Ana Sayfa Urfa Haberleri Köy Kadınlarına 8 Mart Ziyafeti

Köy Kadınlarına 8 Mart Ziyafeti

Şanlıurfa merkez Günbalı İlkokul ve Ortaokulu ‘’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’’ münasebetiyle köy odasında köyün kadınlarına yemek verdi.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2013 Cuma 16:02
Köy Kadınlarına 8 Mart Ziyafeti

Eğitime desteğini esirgemeyen Günbalı Köyü Muhtarı Ali ÖZBAY’ın organize ettiği etkinlikte okulun müdür yardımcısı, günün anlamına uygun bir konuşma ile açılışı yaptı.

Konuşmanın başında, 2007 yılında Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde, 5 tl karşılığında çalıştıkları işlerinden kamyon kasasında evlerine dönerken kamyonun bir dereye uçması sonucu hayatını kaybeden 10 işçi kadın başta olmak üzere tüm kadınlarımız yâd edildi. Evlerinde, tarlalarında, iş yerlerinde, yani yaşamın her alanında yer alan değerli kadınlarımızın öncülüğünden bahsedildi. Konuşmada, fiziksel veya psikolojik şiddete maruz kalan kadınlardan, çalıştırıldıkları ya da ayıp olarak addedildiği için okutulmayan kız çocuklarından da söz edildi, anneler bu hususta bilgilendirildi. Etkinliğin devamında tüm dünya kadınlarının özverisini, emeğini, öncülüğünü konu alan bir video izletildi ve güzel temennilerle kutlama sona erdirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık