Ana Sayfa Urfa Haberleri Köy Yollarının Standartları Yükseltiliyor

Köy Yollarının Standartları Yükseltiliyor

Şanlıurfa İl Özel İdaresi köy yollarının yapım standartlarını yüksek tutarak daha kullanışlı ve uzun ömürlü yollar yapmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2013 Çarşamba 03:43
Köy Yollarının Standartları Yükseltiliyor

İl Özel İdaresi tarafından yapılan açıklamada, “İl genelinde muhtelif köy yollarında daha önceden yapılan alt yapı malzemesi (stabilize kaplama) yaklaşık 20 santimetre yüksekliğinde iken, alt yapının üzerine 13-14 santimetre yüksekliğinde elekaltı-temel malzeme eklenerek sıkıştırılmamış hali 33 santimetre yol yükseltilmekte ve 5 metre eninde köy yolu yapılmakta idi. Ancak, 2012 yılından bu yana köy yolları standartları yaklaşık olarak 40 santimetre (sıkıştırılmamış halde) stabilize malzeme, onun üzerine 20 santimetre elekaltı-temel malzeme toplamda 60 santimetre yükseltilerek (sıkıştırılmamış halde) malzeme eklenerek yükseltilmiştir. Ayrıca; grup yollarının genişlikleri 5 metreden 6 metreye yükseltilmiştir. Bu çalışmalar 2013 asfalt sezonunda aynı şekilde devam edecektir” denildi.
Açıklamada ayrıca, “Tarla içinden gelen taşların ve toprağın doldurduğu hendeklerin yağmur sularının akışını engellediğinden yolun bozulmasına sebebiyet verdiğinden, sık sık hendeklerin temizlenmesi yine özel idare ekipleri tarafından temizlenmektedir. Yine köy yolları trafik levhalarını ve köy isim tabelaları takılmaya hız verilmiş durumdadır” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da güvercin sevgisi mesleğe dönüştü

Urfa'da güvercin sevgisi mesleğe dönüştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık