Ana Sayfa Urfa Haberleri KÖYDES VE İL ÖZEL İDARESİ YATIRIM VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

KÖYDES VE İL ÖZEL İDARESİ YATIRIM VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Şanlıurfa Valiliği'nde, Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) ve 2012 yılı İl Özel İdaresi yatırım değerlendirme toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2012 Çarşamba 10:10
KÖYDES VE İL ÖZEL İDARESİ YATIRIM VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
Valilik basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, toplantıda İl Özel İdare Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, 2011 yılında yapılan çalışmalar ve bu yıl gerçekleştirilecek projeler hakkında katılımcılara bilgi verdi.


Daha sonra bir konuşma yapan Vali Celalettin Güvenç, köylerin altyapısını güçlendirmek amacıyla yol, su ve kanalizasyon gibi altyapı sıkıntıları, eğitim, spor, kültür ve sağlık yatırımlarını değerlendirdiklerini belirtti.


Ankara'da KÖYDES Yüksek Planlama Kurulu kararının açıklandığını ve bu konuyla ilgili planlanmanın da yapıldığını ifade eden Güvenç, şunları kaydetti:


''2012 yılında önemli hedeflerimiz var. Bir kere asfalt sorununda önemli mesafeler alacağız. Planlı ve programlı bir şekilde çalışmaları yürütüyoruz. Bu yıl 188 kilometresi il merkezinde olmak üzere toplam 763 kilometre birinci kat asfalt yapacağız. Yine Şanlıurfa tarihinde ilk defa köy merkezlerinin yollarını yapmaya başladık. Köylümüzü çamurdan kurtarmayı hedefledik. Bütün ilçelerimizde en az 10'ar köyün yolunu yaptık. Merkezde de 21 köyün içerisini yaparak vatandaşlarımızı çamurdan kurtardık.''


Güvenç, ayrıca köy yollarının ihtiyacını karşılamak amacıyla İl Özel İdaresi'nin bünyesinde parke taşı üretimi de yapılacağını söyledi.


Toplantıda ayrıca kent genelinde yürütülen diğer yatırımların da değerlendirildiğini aktaran Güvenç, özellikle eğitim ve spor alanındaki yatırımların en kısa sürede hayata geçirilmesi için çaba harcadıklarını kaydetti.Toplantıya, vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire müdürleri katıldı. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık