Ana Sayfa Urfa Haberleri KÖYLÜLER BELEDİYEYİ BASTI

KÖYLÜLER BELEDİYEYİ BASTI

Karaköprü’ye bağlı Gölpınar Köyü sakinleri, köylerinde içme suyu ve yol olmadığı gerekçesiyle büyükşehir belediye binasını bastı. Köylüler ile belediye başkanı arasında yapılan toplantıda konuşan Nihat Çiftçi, basını suçladı

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2016 Cuma 10:00
KÖYLÜLER BELEDİYEYİ BASTI

Karaköprü ilçesine bağlı Gölpınar Kırsal Mahallesi (Köyü) sakinleri köylerinde yeterince belediye hizmetlerinin olmadığı gerekçesiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediye binası önünde toplandı. Burada sık sık slogan atan köylüler, “başkan buraya” sloganları atarak belediye başkanının aşağı inmesini istedi. Aradan uzun bir süre geçtikten sonra henüz olay yerine polis gelmeden köylüler belediye binasın girdi. Güvenlik görevlileri ve korumaların engeline takılan köylülerin tepkisi burada daha sert oldu. Bir süre köylüler ile korumalar ve güvenlikçiler arasında kısa süreli arbede yaşandı.

 

GENEL SEKRETER AÇAR DA İKNA EDEMEDİ

 

Kapıda Özel Kalem Müdürü İbrahim Halil Karaca'nın sakinleştirmeye çalıştığı yaklaşık 50 kişilik grup, Başkan Nihat Çiftçi ile görüşmekte ısrar etti. Aradan bir müddet geçtikten sonra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Açar, aşağı inerek köylülerin yanına geldi. Grupla konuşan Açar da bir türlü köylüleri sakinleştiremedi. Arada Kısa bir süreline taraflar arasında tartışma da yaşandı. Başkan Çiftçi ile görüşmek isteyen köylüler eylemine devam etti.

 

KAPALI KAPILAR ARDINDA TOPLANTI YAPILDI

 

Köylülerin sloganları belediye önünde gerginliğin iyice artması üzerine bu kez Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi aşağı indi. Burada köylülerin sorunlarını dinlemek isteyen Nihat Çiftçi’ye, köylüler kapı önünde değil belediye binası içerisinde görüşmek istediğini söyledi. Belediye toplantı salonuna alınan köylüler, basın mensuplarının içeride kalmasını isteseler de Nihat Çiftçi’nin açıklamasından sonra basın mensupları dışarı çıkarıldı ve kapalı kapılar ardında toplantı yapıldı.

 

ÇİFTÇİ: KİMSENİN ŞOVUNU KALDIRICAK HALİMİZ YOK

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, kimsenin şovunu kaldıracak durumda olmadıklarını kaydederek, “Çalışan ve işin başında olan bir yönetim var. Gölpınar benim köyüm, gelen benim mahalle. Benim Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, Karaköprü Belediye Başkanı olarak sekiz yıllık evimin olduğu ve gidemediğim, yaşamadığım köyüm burada. Şanlıurfa’nın derdinden dolayı, Şanlıurfa’nın sorunlarını çözmek için evimin bulunduğu yere gidemiyorum. Bu topluma çalışıyorum ve hizmet ediyorum. Gölpınar benim köyüm. İlçe belediye başkanıyken, muhtarımızla Gölpınar’ın köy içi yollarını yaptık. Semt sahasını yaptık. Çok amaçlı salon yaptık. Taziye evi yaptık, hepsini 1,5 yıl içinde yaptık. Gölpınarlıların hizmetine sunduk. Şuan evet Ramazan’dayız, su önemli bir sorun. Ama benim şu an itibariyle haberim olmuştur. Bundan sonra arkadaşlar hiç merak etmeyin su da çözülecek. Gölpınar’ın suyunun böyle günlük, acele olduğunu, şu an olmadığını şu an itibariyle öğrenmiş bulunuyorum. Basın bu kadar öğrenmişken, 24 saat şehirdeyiz, iç içeyiz. Şu an yukarıda sorunları çözmek için buradayız. Siz de arkadaşlar görevinizi iyi yapın. Basına göre iş değil gerçek anlamda iş çözmek istiyoruz. Bizim derdimiz kimseye şov yapmak değildir. Kimsenin şovunu da kaldıracak halimiz yok. Biz burada Şanlıurfa’ya hizmet etmek istiyoruz, hizmet ediyoruz” dedi.

 

HABERDAR OLMADIĞI İÇİN BASINI SUÇLADI

Başkan Nihat Çiftçi, basının köyde su sorunu olduğunu ancak kendilerine iletilmediğini ifade ederek, “Bu belediyemiz, küçük, daracık, dar kafası gibi olan bir belediye değildir. Bu belediye 20 bin 241 metrekare olmuş. Bu belediyeye sevda lazım, bu belediyeye siyaset lazım değil. Bu belediyeye can lazım. Üç yılım var, 2019’a kadar bu şehre hizmet etmek istiyorum. Kimse bu konuda kalkıp suyu, ulaşımı, altyapıyı bahane etmesin. Herkes buraya gelir, konuşur, burası demokratik bir kurumdur. Vatandaşın içindeyiz. Şanlıurfa toparlanıyor, Şanlıurfa’da belediyecilik var. Herkes kendini belediyeciliğe göre ayarlasın. Siyaset bu işin içine girmesin. 1 milyon 892 bin insanı seviyoruz. Her mahalle bizim için kıymetlidir. Acilse, anında bugün çözülecek. Ama haberimiz yeni olmuş. Basın olarak hepinizin haberi var. Urfa kamuoyuna saygıyla duyurulur. Büyükşehir belediye başkanının yeni haberi oldu. Tamam size güle güle arkadaşlar, teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Kaynak: Ahmet Can/AJANSURFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık