Ana Sayfa Urfa Haberleri Köylülerin Bakan Çelik'ten su talebi

Köylülerin Bakan Çelik'ten su talebi

Faruk Çelik, Siverek'te yürüttüğü Seçim çalışmaları sırasında sıcak nedeniyle ceketini omzuna atıp köyleri dolaştı.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2011 Salı 15:14
Köylülerin Bakan Çelik'ten su talebi
- Devlet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik, Siverek'te yürüttüğü Seçim çalışmaları sırasında sıcak nedeniyle ceketini omzuna atıp köyleri dolaştı. Su ve yol isteklerini dinlediği köylülere hitap eden Bakan Çelik, “Önümüzdeki süreçte devletimizin imkanları çok kestirme bir yoldan ayağınıza gelecek, bundan şüpheniz olmasın” dedi.

     Devlet Bakanı Faruk Çelik, beraberinde AK Parti Milletvekili adayı Mehmet Kasım Gülpınar, AK Parti Şanlıurfa il Başkanı Yusuf Eğilmez, Başkan Yardımcısı İsa Kızıldemir, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Zahit ile birlikte Siverek ilçe merkezinde bir süre esnafla görüştükten sonra köy gezilerine çıktı. İlçe merkezine yakın noktadaki köyleri dolaşan Bakan Çelik ve beraberindekiler, Büyük Çavuşlu Köyü ve çevresindeki köylerde, köylülerin su ve yol şikâyetlerini dinleyip, bu yöndeki taleplerinin yerine getirilmesi sözünü verdi. Çelik, havanın sıcaklığından dolayı terlemeye başlayınca ceketini çıkarıp omzuna attı.

     400 nüfuslu köyde uzun zamandır içme suyu sorunu yaşandığını, daha önce açılan kuyulardan su çıkmadığını belirten köylüler, bu durumun yaşamlarını zorlaştırdığını belirterek, yardım istedi.

     Büyük Çavuşlu Köyü halkının sorunlarını dinleyen Bakan Çelik, söz konusu köyde yaşanan su ve yol sorununun en kısa zamanda çözülmesi için ilgililere talimat verdi.

    Daha sonra Karacadağ köyüne geçen Bakan Çelik, burada toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında, AK Partinin milletin dertleriyle dertlenen bir parti olduğunu söyledi.

     Gerek Şanlıurfa genelinin ve vatandaşların sorunlarını yerinde belirlemek ve onlardan öğrenmek ve gerekse seçim yeni dönemde yapacağımız hizmetleri anlatmak maksadıyla Şanlıurfa'da bulunduğu 1,5 aylık dönemde ilçe, belde ve köyleri dolaşarak vatandaşların sorunlarını belirleyip, çözümüne yönelik çaba sarf ettiklerini belirten Devlet Bakanı Çelik, “Sizlerle konuşmak, dertleşmek, sorunlarınızı birinci ağızdan yani sorunu yaşayanlardan dinlemek için ayağınıza geldik. AK Parti milletin dertleriyle dertlenen bir partidir. Bizler de sizin dertlerinizle dertleniyor, sorunlarını çözmek için uğraşıyoruz. Aslında siyaset böyle bir şeydir. Unutmayın, buranın sorunlarını dert edinen bir siyaset anlayışıyla hareket ediyoruz. 12 Haziran'a doğru giderken hepinizden bir gayret bekliyoruz. İstikrarın sürmesi için Sivereklilerin desteğini bekliyoruz” dedi.

     Bakan Çelik, daha sonra Çıkrık köyünü de ziyaret ederek vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star