Ana Sayfa Türkiye Köyü Keneler Bastı

Köyü Keneler Bastı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Osmanlı köyü Çandırlı Mahallesi'ni keneler bastı.

Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2011 Cuma 15:19
Köyü Keneler Bastı
  Alaplı ilçesine bağlı Osmanlı köyü Çandırlı Mahallesi sakinleri, mahalleyi basan keneler yüzünden tedirgin günler geçiriyor.

Yetkililerden kenelerle ilgili inceleme başlatılmasını isteyen vatandaşlar, akşamları çocuklarını kene yüzünden sokağa çıkaramadıklarını belirttiler. Mahalle sakinlerinden Kadir Kaplancan, keneler yüzünden çocuklarını sokağa çıkaramadıklarını ve endişe içinde olduklarını söyledi. Kenelerin zararlı mı zararsız mı olduklarını bilemediklerini kaydeden Kaplancan, "Akşam saat 17.30-18.00 arasında mahallemizde adeta kene kaynıyor. Nereden geldiğini bilemiyoruz ama yukarı kesimlerden akşam saatlerinde sürü halinde geliyorlar. Keneler yüzünden çocuklarımızı sokağa çıkaramıyoruz. İlaç serptik, kireç serptik fayda etmedi, bizde elimize sopa alarak tek tek öldürüyoruz. Yaklaşık bir aydan beri uğraşıyoruz. Yetkililere haber vermemize rağmen gelen olmadı. Biz bu kenelerin zararlı mı zararsız mı olduklarını bilemiyoruz. Yetkililerimizden bir an önce kenelerle ilgili incelemeler yapıp araştırmalarını ve bize bildirmelerini istiyoruz. Şu anda endişe içindeyiz" dedi.

Havva Arslan da, "Bir akşam oğlum işten eve geldi. Bir baktım arabasının tekerleğinin altını keneler sarmış, ben de 'Oğlum sen bu arabayı keneli bir yere mi koydun' dedim. Yaklaşık bir aydan beri başımıza musallat olan keneler yüzünden herkes eline bir sopa alarak, kene öldürüyorlar. Her gün yüzlerce kene öldürüyoruz" diye konuştu.(sabah)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık