Ana Sayfa Urfa Haberleri Koyuncu'ya baba ve oğlundan çirkin saldırı girişimi

Koyuncu'ya baba ve oğlundan çirkin saldırı girişimi

Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Yardımcısı Sait Koyuncu'ya yeni Yeşil Kart Bürosu'nun açılışı için çalışma yaptığı sırada, seyyar satıcı baba ve oğlu tarafından çirkin saldırı girişiminde bulunuldu.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2011 Salı 16:25
Koyuncu'ya baba ve oğlundan çirkin saldırı girişimi
Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Yardımcısı ve Sağlık Müdürlüğü Yeşil Kart Birimi'nden sorumlu müdürü Sait Koyuncu'ya Şanlıurfa'da seyyar satıcılık yapan baba ve oğlu tarafından bıçakla saldırılmak istendi. Koyuncu olaydan yara alamadan kurtuldu.

Olay Şanlıurfa'da hizmete girecek olan yeni Yeşil Kart Bürosu'nun açılışı öncesi son hazırlıkları yapılırken yaşandı. Koyuncu yeni Yeşil Kart bürosunun bulunduğu alanda çevre temizliği yapmak üzere ilgili personelle çalışma yürüttüğü esnada, büro önünde bulunan ve yapılan uyarıya rağmen yerini değişmeyen seyyar satıcı baba ile oğlu tarafından bıçakla saldırmak istedi.

Çirkin saldırı sonrası Urfa Haber'den Abdullah Cengiz'e konu ile ilgili telefonla özel açıklamada bulunan Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Yardımcısı Sait Koyuncu yaşanan olay ile ilgili olarak:

" Yeşil Kart Bürosu'nun açılışı için yeni yerine açılış öncesi güvenlik konrölü ve temizliği için ilgili arkadaşlarımızla birlikte gittik. Büronun yeni yerinin çok yakınında ve önünde seyyar satıcılar vardı. Bu seyyar satıcıları açılış ve temzilik nedeni ile dışarı çıkmaları konusunda uyardık. Sağolsunlar bir çoğu uyarımıza uydu. Ancak içlerinden çıkmamakta direnen limon satan bir seyyar satıcıyı kampsün dışına çıkarmak istedik. Bu sırada söz konusu seyyar satıcı bize buradan çıkmak istemediğini mevcut yeri belediyenin kendisine tahsis ettiğini, çocuğunun hasta olduğunu iddia ederek inatla çıkmamak konusunda bize direndi. Bizim bu arkadaşı ikna etmeye çalıştığımız esnada Şanlıurfa Belediyesi'ne ait itfaiye aracı yerin temizlği için geldi. Gelen itfaiye ekibi diğer yerleri temizledikten sonra limon satan ve çıkmakta direnen seyyar satıcının bulunduğu yere geldi.

Bende kendi elimle hem yardımcı olmak hemde kendisni ikna etmek için seyar satıcının malzemelerini nazikçe alıp başka yere koydum. Fakat söz konusu seyyar satıcı tekrar inat etti. Bunun üzerine uygulamaya karşı çıkan seyyar satıcıya kendisi gibi herkese eşit davrandığımızı diğerlerinin çıktığını kendisinin de çıkması gerektiğini tekrar söyledim. Seyyar satıcı son konuşmamdan sonra birden hiddetlenerek bana - Oğlum madde bağımlısı. Oğlum seni vursa da ceza almaz.-  dedi.

O esnada 15 -16 yaşlarında ve oğlu olduğunu tahmin ettiğim bir delikanlıyı, çevremdeki o kadar kalabalık resmi personele rağmen bıçakla üstüme saldırttı.  Ancak ben önce davranarak o gencin bıçaklı saldırısını boşa çıkararak engelledim. Ondan sonra olay yerine  haber alan üç polis memuru geldi. Bana saldırıdan sonra, söz konusu baba ve oğlu ile birlikte iki kişi daha gelen polislerede saldırdılar.

Olay büyüyünce başka polis ekipleri geldi. Sonrasında olaya karışan 4 kişiyi göz altına aldı. Allah'tan bu münferid olayı yara almadan atlattık. Ancak bazı yayın organlarında yara aldığım şeklinde bilgilerin yer aldığını gördüm üzüldüm. Bu gerçeği yansıtmamaktadır. Ortada yaralama veya yaralanma gibi bir durum söz konusu değildir. Seyyar satıcının duygusal davranarak böyle bir davranış içerisine girmesine bir vatandaş olarak çok üzldüm." dedi.

(Urfa Haber - ÖZEL)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık