Ana Sayfa Eğitim KPSS GİRİŞ BELGELERİ ERİŞİME AÇILDI

KPSS GİRİŞ BELGELERİ ERİŞİME AÇILDI

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A grubu ve öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi için sınav giriş belgeleri erişime açıldı.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2015 Çarşamba 11:09
KPSS GİRİŞ BELGELERİ ERİŞİME AÇILDI

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 4-5 Temmuz tarihlerindeki KPSS A grubu ve öğretmenlik sınavı ile 12 Temmuz'da yapılacak alan sınavına başvuran adayların sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar sınav giriş belgelerini TC kimlik numarası ve aday şifreleriyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru yaptıkları her oturum için ayrı ayrı edinecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği oturum, merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunacak.

Belge üzerinde adayın fotoğrafının olması, internetten edinilecek bu belgelerin renkli ya da siyah beyaz çıktılarını sınav günü bulundurulması, ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaretin yer almaması gerekiyor. İlgili oturuma ait sınava giriş belgesini (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak.

Sınavın sabah oturumları saat 9.30'da, öğleden sonrakiler ise saat 14.00'te başlayacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık