Ana Sayfa Eğitim Kreşte Dehşet

Kreşte Dehşet

Çocuğun uyuduğu sırada yaşıtı olan bir çocuk tarafından yanakları ısırılıp, yüzü tırmalandığı ileri sürüldü.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2011 Perşembe 12:36
Kreşte Dehşet
Şanlıurfa'da, 2 yaşındaki Ece Alıcı isimli çocuğun uyuduğu sırada yaşıtı olan bir erkek çocuk tarafından yanakları ısırılıp, yüzü tırmalandığı ileri sürüldü. Yaşananların ardından yüzü tanınamayacak hale gelen ve doktorlar tarafından güneşe çıkarılmaması tavsiye edilen küçük Ece'nin şoke olan ailesi, savcılığa giderek olayda ihmali bulunduğu gerekçesiyle kreş yöneticilerinden şikayetçi oldu.

Görenleri ve duyanları dehşete düşüren olay, geçen cuma günü meydana geldi. 2 çocukları bulunan polis memuru Can ile kuaför Cemile Alıcı çifti, çalıştıkları için küçük kızları Ece'yi 15 gün önce Esentepe Mahallesi'ndeki özel bir kreşe kaydettirdi. Alıcı çiftinin küçük oğlu Kaan'ı ise ana okuluna gittiği için kreşe göndermeyen çift, küçük kızları Ece'yi sabah bırakıp, mesai bitiminde teslim alıyordu.

Geçen cuma günü Alıcı çiftini telefonla arayan kreş yöneticileri, bir sorun olduğunu belirterek kreşe çağırdı. Telefonun ardından kreşe giden çift, küçük kızlarının yüzünün tanınmayacak hale geldiğini görünce şoke oldu. Anne ve babasına, Ece'nin uyku saatinde 2 yaşındaki bir erkek çocuk tarafından yüzü ısırılıp, tırmalandığı söylendi. Hemen hastaneye götürülen ve tedavisine başlanan küçük Ece'nin, yüzünde oluşan izlerin giderilmesi için ilaç verip, güneşe çıkarılmaması tavsiyesinde bulundu.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Yaşadıkları ile şoke olan 30 yaşındaki Cemile Alıcı, kızının tedavisinin ardından önce işlettiği kuaförü kapattı, ardından savcılığa giderek kreş hakkında suç duyurusunda bulundu. Kızının yüzünün düzelmesi için verilen tedaviyi uygulayacaklarını, iyileşmemesi durumunda plastik cerrahiye gideceklerini söyleyen Cemile Alıcı, Şimdi kızımı güneş ışınlarından korumam gerekiyor. Hem işimi bıraktım, hem de kızımı güneşten korumam gerekiyor. Biz çalışırken çocuğumuzu kreşe emanet etmiştik. Şimdi hem işimden, hem de kızımın sağlığından olduk dedi.

Kızlarını kaydettikten 5 gün sonra kreşte yaşanan dehşet telefonu ile hayatlarının karardığını söyleyen Cemile Alıcı, şöyle konuştu

Geçen hafta hem eşim, hem de ben çalıştığımız için Ece'yi kreşe kaydettirdik. Pazartesi Ece'nin kaydını yaptık, cuma günü bu olay oldu. Telefon üzerine gittiğimiz kreşte; bize Ece'nin uyuduğu sırada bir erkek çocuk tarafından yüzünün tırmalanıp, yanaklarının ısırıldığını söyledi. Kızımın kanlar içerisindeki o halini görünce ben kendimi kaybettim. Kızımı hemen hastaneye götürdük. Doktorlar müdahale edip, ilaçlar verdi ve Ece'nin yüzünün düzelmesi için güneş ışıklarından korumamız gerektiğini söyledi. Doktorlar Ece'nin en az 6 ay güneşten korunmasını, bir sonuç alınamaması durumunda plastik cerrahi servisine yönlendirileceğimizi ifade etti. Şimdi ben mesleğimi bırakıp, işyerimi kapattım. Evde kızım ve oğluma bakıyorum. Kızım zarar görür düşüncesi ile perdeleri bile açamıyorum. Şimdi hem işimden, hem de kızımın güzel yüzünden oldum. Bizi bu hale getirenlerden davacı ve şikayetçiyim.

Alıcı, küçük kızı Ece'nin gittiği kreşte 2-3 yaş grubu çocukların bakıcılığını yapan ve ihmali bulunduğunu iddia ettiği Arzu isimli eğitmenin ise, işletme tarafından sosyal güvencesiz olarak çalıştırıldığını iddia etti.

Küçük Ece'nin başına gelenleri öğrenen komşuları ise Alıcı ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

KREŞ YETKİLİLERİ KONUŞMADI

Olayın yaşandığı özel kreşin yöneticileri ise gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtsız bıraktı. Kameralara konuşmayan kreş yöneticileri, konunun yargıya yansıdığını belirterek gelişmelere göre açıklama yapacaklarını ifade etti.
(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık