Ana Sayfa Güncel Küçük Fırat'ın Cinayetin de Kan donduran ifade

Küçük Fırat'ın Cinayetin de Kan donduran ifade

9 yaşındaki Fırat sokağa çıkmak istediği için üvey annesinin başına vurduğu çekiç darbeleriyle öldürülmüş. Korkunç cinayeti ve sonrasını Gürcü üvey anne ile onun annesi polise verdiği ifadede anlattı.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2011 Çarşamba 11:27
Küçük Fırat'ın Cinayetin de Kan donduran ifade
İstanbul Sultangazi'de tüyler ürperten bir cinayete kurban giden 9 yaşındaki Fırat Sezer cinayetinin gözaltına alınan üvey annesi Ekatherina Ochkhikide ile üvey anneannesi Viyola Ochkhikide'in polis tarafından yeminli tercüman aracılığı ile ifadeleri alındı.

Ekatharina Ochkhikide 9 yaşındaki Fırat Sezer'i annesi İyola Ochkhikide 'in öldürdüğünü söylerken "Çok yaramaz bir çocuktu. Sorunları vardı. Olay sabahı bize bıçak çekti. O sırada ben dışarı kaçtım." Dedi. Üvey anneanne Viyola Ochkhikide ise "Bıçak çektikten sonra yatağına yatmıştı. Mutfaktan aldığım çekiçle başına vurdum. Sonra banyoya götürdüm. Ölmediğini görünce önce bıçakladım. Sonra kestim." dedi.

Sultangazi ilçesinde 66 yaşındaki İyola Oçhidrel'in bebek arabasına koyduğu ceset parçaları ile yakalamasıyla korkunç cinayet ortaya çıkmıştı. Türkçe bilmediği için karakola götürülerek rusça bilen bir tercüman aracılığı ile ifadesi alınan İyola Ochkhikide'in cesedin üvey torunu olduğunu söylemesi üzerine başlatılan soruşturmada kızı Ekatherina Ochkhikide'de gözaltına alınmıştı. Polis zanlıların evinde yaptığı incelemede cesedin banyosunda bir bıçak yardımıyla kesildiğini zanlıların cesedi parçalara ayırdıktan sonra evde temizlik yaptığınını belirlemişti. Polis eve gittiğinde yeni yıkanan halıdan halen kan damladığını fark etmişti.

Cinayet Büro Amirliğine getirilen üvey anne Ekatherina Ochkhikide ile anneanne Viyola 'in tüyler ürpertici cinayeti anlattıkları belirtildi. Cinayet Büro Amirliğine çağırılan yeminli tercüman ve avukat yardımıyla ifade veren zanlılardan Gürcistan Teknik Ünirvesitesi, Klasik Müzik Bölümü mezunu üvey anne Ekatherina Ochkhikide "2007 yılında Türkiye'ye geldim. Çocuk bakıcılığı ve lokantalarda çalıştım. Eşimle'de Zeytirburnu'nda bir lokantada çalışırken tanıştım. Ben garsonluk o ise fırıncılık yapıyordu. Bana ilk tanıştığımızda boşandığını ve bir kızı olduğunu söyledi. Birlikte yaşamaya çalıştım. Daha sonradan oğlu olduğunu öğrendim. Dedesinin yanında kalan oğlunun yanımıza gelmesine izin verdim. Fırat sorunlu bir çoçuktu. Babası ara sıra onu dövüyordu. 2009 yılında kendi oğlumuz Talha dünyaya geldi. Fırat sürekli dışarı çıkmak istiyordu. Biz onu dışarı salmadığımızda aramızda tartışmalar çıkıyordu. Bir süredir sokaklarda perişan olmaması için amcasının yanıdaki fırında çalışmaya başlamıştı." dedi.

"ANNEM ÖLDÜRDÜ"

Ecataranina Ochkhikide olay gününü anlatırken "Olay günü annem sabah 07.00 de kalktı. Ben de 09.00 da kalktım. Kalkınca çocuğumu bakması için anneme verdim. Bu sırada Fırat uyandı. Banyoya girdikten sonra elbiselerini giydi. Ona eski ve pis elbiselerle dışarı çıkmamasını söyledim. O da bana karışmamam gerektiğini söyledi. Tartışmanın ardından yarı çıplak vaziyette dışarı çıkmaya çalıştı. Ben yine izin vermeyince mutfaktan bıçağı aldı. Annemin üzerine yürüdü. Ben çocuğumu alarak dışarı çıktım. 45 dakika sonra geri döndüğümde bebek arabası kapıdaydı. İçinde ceset olduğunu anladım. Annem bana evi temizlememi söyleyerek evden ayrıldı." dedi.

"ÖNCE ÇEKİÇLE VURDUM ÖLMEYİNCE BIÇAKLADIM"

Öte yandan anneanne Viyola Ochkhikide poliste verdiği ifadesinde cinayeti işlediğini kabul ederken "Türkiye'ye ilk defa kızımı ziyarete 2007 yılında geldim. Daha sonra Gürcistan'daki evimi satarak kızımla damadımın oturması için onlara bir ev aldım. Babasının şımartması yüzünden Fırat kontrol edilmez bir hal almıştı. Bizi hiç dinlemiyordu. Onu dışarı bırakmadığımızda cama çıkarak çığlık atıyordu. Olay günü elinde bıçakla üzerimize yürüyerek evdeki diğer çocukları keseceğini söyledi. Daha öncede böyle tehditleri vardı ancak hiç bıçak çekmemişti. Çocuklara bir şey olacak diye hemen fırladım. Sonra bıçağı bırakıp yatağına yattı. Kendi kendime sen beni öldüreceğini ben seni öldüreyim diyerek mutfağa gittim. Mutfaktan çekiçi alarak yatağında yatan Fırat'ın başına vurmaya başladım. Ağzından burnundan kan gelmeye başladı. Onu kuçaklayarak banyoya götürdüm. Ölmediğini anlayınca birkaç kez bıçakladım. Daha sonra cesedi parçalara ayırarak bebek arabasına yerleştirdim. Kızıma evi temizlemesini söyleyerek parçaları çöpe atmak üzere evden ayrıldım." dedi.

(Milliyet)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Air uçağı rahatsızlanan yolcu için zorunlu iniş yaptı

Onur Air uçağı rahatsızlanan yolcu için zorunlu iniş yaptı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık