Ana Sayfa Urfa Haberleri Küçük Sporcuya Övgü

Küçük Sporcuya Övgü

Türkiye Yıldızlar Şampiyonası 15 yaş kategorisinde 50 sporcu arasında yapılan yarışmalar sonrasında Türkiye Şampiyonluğunu elde eden Diyap Büyükaşık, dün Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş'ı makamında ziyaret etti

Giriş Tarihi: 9 Ağustos 2011 Salı 18:31
Küçük Sporcuya Övgü
Ziyarette konuşma yapan Başkan Savaş, "Seninle ne kadar iftihar etsek azdır" dedi.
Antakya Belediye Başkanlığı'na seçildiği günden itibaren sporun bütün branşlarına imkanlar dahilinde destek verdiğini ifade eden Başkan Savaş, "Kentimiz satranç branşında 2 uluslararası ve bir olimpik yarışmaya ev sahipliği yaptı. Antakya satranç sayesinde dünya kentleri arasında yer almayı başardı. Bunu yaparken memleketimizde var olan sporcuları gün ışığına çıkartmak istiyorduk. Ve bunda da ne derece başarılı olduğumuz ortadadır" dedi.
İran'lı Azeri-Türk Morteza Darban hoca ve aynı zamanda abisi Beyaz Kale Satranç Kulübü yöneticisi Erkal Büyükaşık eşliğinde günde 4 saat çalışma yaparak şampiyonaya katıldığını belirten Büyükaşık, 10 Eylül tarihinde Bulgaristan'da yapılacak olan Avrupa Yaş Grupları Şampiyonasına katılacağını kaydetti.
Tük Milli takımı yıldızlar 15 yaş kategorisinde ay yıldızlı formayı giyecek olan Diyap Büyükaşık'ın Dünya ikinciliği, Olimpiyat üçüncülüğü gibi başarıları bulunuyor.
Başkan Savaş, hangi spor dalında olursa olsun genç yeteneklerin başarılı olması ve Milli takım seviyesine yükselmesi için Antakya Belediyesi olarak her zaman yanında olacaklarını kaydederek, "Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutup, topluma ve millete faydalı birer birey olarak yetişmesi bizleri mutlu eder. Diyap Büyükaşık gibi yıldızların ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum" dedi.
Başkan Savaş, genç yetenek Diyap Büyükaşık'a Antakya'yı temsilen bir plaket, kentimizi anlatan çeşitli kitaplar hediye etti ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.
(gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star