Ana Sayfa Urfa Haberleri "KÜLTÜRLER ARASI DİYALOG FORUMU" ŞANLIURFA’DA DÜZENLENDİ

"KÜLTÜRLER ARASI DİYALOG FORUMU" ŞANLIURFA’DA DÜZENLENDİ

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök, "Kişilerarası diyalog uluslararası diyaloğun ilk adımıdır" dedi.

Giriş Tarihi: 25 Eylül 2012 Salı 18:23

TBMM ile AB tarafından Şanlıurfa Hilton Garden Inn Otel'de ortaklaşa düzenlenen, ''Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog Projesi'' devam ediyor.


Programa katılarak bir konuşma yapan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök, etkinliğin Şanlıurfa gibi birçok medeniyet ve inanca ev sahipliği yapan şehirde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


Milletvekili Gök, diyaloğun önemine değindiği konuşmasında şunları kaydetti:
''Binlerce yıl süren tarih tablosuna baktığımızda dinler ve kültürler arası sıcak ve soğuk kavgaların insanlığa felaketler ve acılar, nefret ve kin dışında bir şey getirmediği şuuru her geçen gün biraz daha kuvvetlenmektedir. Küçülen dünyamızda insanların dostça ve barış içinde yaşayabilme yollarının başında birbirlerini yeterince tanımaları, diyalog halinde olmaları ihtiyacı kendini göstermektedir. Birbirimizi daha yakından tanır ve anlayabilirsek yarınlarda meydana gelebilecek küresel sorunları da o kadar kolay çözebiliriz. kişiler arası diyalog uluslararası diyaloğun ilk adımıdır.''


Abdulkerim Gök, insan hakları ve çeşitliliğe saygı, dayanışma, insan onuru ile ifade özgürlüğünün kültürler arası diyaloğun ana amacı olması gerektiğini sözlerine ekledi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star