Ana Sayfa Urfa Haberleri KURAKLIK ÇİFTÇİYİ VURDU

KURAKLIK ÇİFTÇİYİ VURDU

Hasat mevsiminin başladığı Şanlıurfa'da birçok çiftçi kuraklıktan dolayı mağdur olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2014 Cuma 14:36
KURAKLIK ÇİFTÇİYİ VURDU

Şanlıurfa’da sulama yapılmayan yerlerde hasat mevsimi başladı. Yağışların az olmasından dolayı tarım yapan birçok çiftçi mağdur oldu.

 

Bu sene kazançlarının olmadığını söyleyen çitçi Kadir Bozkaya “Bu sene gördüğünüz üzere her taraf kuraklık geçti. Mercimek, arpa görüyorsunuz zaten hiç bir şey yok zarar ediyoruz. Benim şahsım ortaklığa ekiyoruz. Ben buraya 3-4 ton mercimek koydum geleceği ancak bir ton mercimektir. Bunun gübresidir, ilacıdır kökü zarar yani bu sene kazancımız hiç yok.” ifadelerini kullandı.

 

Bu yılın kurak geçtiğini belirten Bozkaya “ Tek burası değil Urfa’nın birçok yerinde kuraklık var.Birçok çiftçi tarlasını olduğu gibi bıraktı. Biz en azından masrafı kurtarmaya çalışıyoruz. Gübre torbası ne kadar olmuş biliyorsunuz zaten mazot litresi uçmuş. Yani çiftçilikten hiç bir şey yok kazanç yok.” diye konuştu.

 

“Bu sene kuraklık olduğu için mercimeklerde fazla bir verim yok” diyen İbrahim Halil Caymaz masraflarının çok olduğunu belirterek şöyle konuştu: “ Şimdi bu tarlaya 10-15 milyar masraf etmişiz. Yani mazotuyla, ekmeği ile, patozu ile, her şeyiyle 10-15 milyar masraf etmişiz yani şimdi bu topladıklarımız 5 milyar çıkmaz bunun 10 milyarı nerede?” (Sedat Kuşulay-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık