Ana Sayfa Urfa Haberleri KURAN KURSLARI BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

KURAN KURSLARI BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesindeki Kuran-ı Kerim kursu Yüzlerce vatandaşın katılı ile GAP Arena spor kompleksi salonunda gerçekleşti. Yarışmaya katılan öğrencileri notebook, bisiklet ve tablet ala bilmek için kıyasıya yarıştılar.

Giriş Tarihi: 21 Ağustos 2014 Perşembe 16:27
KURAN KURSLARI BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesindeki Kuran-ı Kerim kursu öğrencileri; notebook, bisiklet ve tablet için yarıştı. Düzenlenen törenle dereceye giren örgencilere ödülleri verildi.

Şanlıurfa'da yaz döneminde Eyyübiye ilçe Müftülü tarafından ilçede açılan 333 Kuran Kursu'ndaki toplam 11 bin 560 öğrenciye iman ibadet, siyer, ahlak ve Kuran- Kerim hakkına bilgiler verildi. Kurs bitiminde ise Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye Müftülüğü tarafından bilgi yarışması düzenlendi. 15 Haziran - 20 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen yarışmalarda kursiyerler; 3 notebook, 35 tablet ve 100 bisikletten birini kazanabilmek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Dereceye giren öğrenciler için hazırlanan ödül töreni ise Şölen havasında gerçekleştirildi.

Balıklıgöl'den GAP Arena Spor Kopmleksi'ne kadar yürüyüşten sonra ödül törenine geçildi. Törende konuşan Diyanet İşleri Din Hizmetleri Genel Müdürü Ali Erbaş,"Elhamdülillah yaz Kuran-ı Kerim kurslarımızın sonuna geldik. 9 haftalık bir eğitimi bitirmek üzereyiz. Türkiye genelinde 3 milyona aşkın çocuğumuza ulaştık, onlara kuran-ı kerimi öğrettik. Bugün Türkiye'de bir ilki yaşıyoruz. Şanlıurfa'da Eyyübiye Belediyemiz, İl Müftülüğü, Eyyübiye İlçe Müftülüğü işbirliğiyle kapanış ve ödül töreni düzenleniyor" dedi.

Amacın Kuran-ı Kerim kurslarına teşvik etmek olduğunu belirten Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık ise şunları söyledi:"Diyanet İşleri Başkanlığının en çok önemsediği, en ciddiye aldığı programlardan bir tanesi yaz kuran kurslarıdır. Yaz kuran kurslarına katılımı, katkıyı ve verimi arttırmak adı altında bu program düzenlendi."Diye Konuştu.

Ödül törenini geleneksel hale getireceklerini söyleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, "Öğrencilerimizin performansı bizi memnun etti. Bunu bir ilk olarak düzenledik. Bunu geleneksel hale getireceğiz inşallah" dedi.

Dereceye giren öğrencilere; notebook, tablet bilgisayar ve bisikletlerinin ardından yarışmaya katılan 11 bin 560 öğrenciye de hediye dağıtıldı. GAP Arena Spor Kompleksi Kapalı Spor salonunda düzenlenen ödül törenine katılanlara ise şerbet, kek, meyve suyu ile su ikramında bulunuldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık