Ana Sayfa Urfa Haberleri KURSİYERLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

KURSİYERLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Yenice Kadın Kültür Merkezi yılsonu dikiş nakış sergisini açtı.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2014 Çarşamba 10:13
KURSİYERLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Yenice Kadın Kültür Merkezi yılsonu dikiş nakış sergisini açtı. Serginin açılışına Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol katıldı.

Sergi açılışında bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen SODES projeleri kapsamında kadın kültür merkezlerimizin yılsonu sergileri,47 adet kadın kültür merkezlerimizin sıra ile yapacağı etkinliklerle devam ediyor. Bu çalışmalarımızdaki temel felsefemiz aslında hem yeterli oldukları ve yetenekli oldukları alanları gün yüzüne çıkarabilmek, hem de kadınlarımızın kadın kültür merkezleri aracılığı ile toplumla daha iç içe olmaları, bu arada kendi sıkıntılarını ve sosyal sıkıntılarını hal edebilecek ortamlar oluşturabilme arzusundayız” dedi.

Vali İzzettin Küçük ise,” Serginin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hanımlarımıza omuz vermek zorundayız. Güçlendirmek zorundayız. Güçlü kadınların olduğu evler güçlü ailelerdir. Ayrıca okuma yazma öğrenen hanımlarımız var. Bu mekânların hanımların kendi mekânlarıdır. Allah’ın izni ile inşallah Şanlıurfa’da daha güzel şeyler olacak” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından başarılı 15 kursiyere Vali Küçük sertifikalarını verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık