Ana Sayfa Siyaset KÜRSÜYE ÇIKMAK HİZMET Mİ OLUYOR?

KÜRSÜYE ÇIKMAK HİZMET Mİ OLUYOR?

Demokrat Parti’nin hazırladığı rapora göre yemin töreni dışında kürsüye çıkmadığı belirtilen Seyit Eyüpoğlu ve Halil Özcan suskunluklarını bozdu: Çamur atıyorlar!

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2012 Cuma 17:59
KÜRSÜYE ÇIKMAK HİZMET Mİ OLUYOR?

Meclis dışındaki Demokrat Parti’nin TBMM İzleme Grubu’nun hazırladığı ‘Milletvekilleri Performans Raporu’na göre en son 16 ay önce yemin töreninde görülen 15 vekil var. 15 vekilin aradan geçen bir buçuk yıla yakın süre içerisinde kürsüye bir kez dahi çıkmadığı iddia edildi. O vekiller sırasıyla, Deniz Baykal, Şerafettin Elçi, Nimet Baş, Muzaffer Baştopçu, Mehmet Ali Şahin, Muhammed Çetin, Reha Denemeç, Seyit Eyüpoğlu, Haluk İpek, Zelkif Kazdal, Osman Ören, Halil Özcan, Mehmet Cemal Öztaylan,  Köksal Toptan ve Bengi Yıldız.

KÜRSÜYE ÇIKIP 3-5 DAKİKA KONUŞULUNCA HİZMET ETMİŞ Mİ SAYILIYOR?

Şanlıurfa’dan iki milletvekili listede yer alıyor; Seyit Eyüpoğlu ve Halil Özcan. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız vekiller kürsüye çıkıp 3-5 dakika konuşmanın çalışmış olmak anlamına gelmediğini dile getirdi. Vekiller, “Bizler komisyonlarda yer alıyoruz. Konuşma durumumuzda bize söz verilmesine bağlı. Söz verilirse konuşuruz. Muhalefet olmadığımız için önerge de veremiyoruz” ifadelerini kullandı. İşte telefonlar yapılan o röportajdan satır başları,

Muhabir: DEMOKRAT PARTİ’NİN HAZIRLADIĞI RAPOAR GÖRE KÜRSÜDE SÖZ ALMAYAN 15 KİŞİLİK LİSTEDE YER ALIYORUSUNUZ? NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Halil Özcan: Meclisteyiz biz. Meclis’e gidiyoruz. Bizim grubumuz var. Grup grup çalışıyoruz. Grupta bize 2 defa konuşma hakkı verildi. Sonra iptal edildi. Muhalefet partisi değiliz. Önerge vermiyoruz. Önergeleri muhalefet veriyor. İki defa İslam ülkeleri ve Suriye ile ilgili konuşma verildi. Sonra iptal edildi. Bu dönemdeki çalışmalarımızı genelde grupla birlikte yaptık. Çıkıpta kürsüde 5 dakika konuşunca çalışılmış mı oluyor? Bizim öyle kendi kafamızdan çıkıp konuşmak gibi bir lüksümüz yok.

Muhabir: SAYIN EYÜPOĞLU, “İSMİ MECLİS KOMİSYONLARINDA GEÇMEYEN YEMİN ETME DIŞINDA KÜRSÜYE ÇIKMAYAN VEKİLLER ARASINDA” İSMİNİZ GEÇİYOR. KISACASI ÇALIŞMADIĞINIZ İDDİA EDİLİYOR. NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Seyit Eyüpoğlu: Ben tarım komisyonundayım. İlgili bütün konulardaki çalışmalarda ismim var. Rapor eksik hazırlanmış. Urfa ile ilgili sorunlar ne varsa. Hepsiyle ilgili birebir görüşmelerimiz var. İlle de kürsüye çıkmak gibi bir zorunluluk yok. Mühim olan Urfa’nın sorunlarını dile getirmek, onları halletmektir.

Muhabir: ŞANLIURFA İLE İLGİLİ HANGİ SORUNLARI DİLE GETİRDİNİZ?

Seyit Eyüpoğlu: Urfa’nın bütün köy yollarını, çevre yollarını, Abide Kavşağı’nı, 7 tane yüzme havuzunu, GAP’taki eksik kalan kısımları, hepsini tek tek dile getiriyoruz. Urfa’nın en çalışkan, en mutabakat ekibi olduk.

Muhabir: RAPORU HAZIRLAYAN DEMOKRAT PARTİ’YE NELER SÖYLEMEK İSTİYORSUNUZ?

Seyit Eyüpoğlu: Demokrat Parti’ye şunu söylüyorum. Güçlü adamlara çamur atmaktan başka bir şey yok. Onlar beni iyi bilirler iyi tanırlar. Halka olan diyalogumu biliyorlar. Çamur atıyorlar. Bir gün gelin beni takip edin. Neler yaptığımı görün.

Muhabir: SEÇİM BÖLGENİZDE NELER YAPIYORSUNUZ?

Seyit Eyüpoğlu: Şanlıurfa’da başlattığımız işlerin takibini yapıyoruz. Vatandaşların sorunlarını dile getiriyoruz. Onları dinliyoruz.

EYÜPOĞLU’NDAN BAYRAM MESAJI

Bayramın tüm İslam Alemi için barış ve huzura vesile olmasını diliyoruz.

 

 

kaynak: medyaurfa.net

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star