Ana Sayfa Ekonomi Kürtçe Girişimcilik Eğitimi

Kürtçe Girişimcilik Eğitimi

MİSADER ile KOSGEB Mardin Hizmet Merkezi Müdürlüğünün, Ortak protokolüyle MİSADER okuma salonunda Şanlıurfa'lı eğitimciler Kürtçe eğitim semineri verdi.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2013 Pazartesi 02:14
Kürtçe Girişimcilik Eğitimi

Midyat Sanayici İş Adamları Derneği ( MİSADER )  ile KOSGEB Mardin Hizmet Merkezi Müdürlüğünün  –  Ortak protokolüyle MİSADER okuma  salonunda verilmeye başlanan 70 Saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında bilgi veren Şanlıurfalı, Eğitim Destek Uzmanı Mehmet İnat  konu hakkında şu bilgileri paylaştı.

"Aralarında Türkiye Vatandaşı olan Suriyeli Kürt Mültecilerinde bulunduğu  Midyat’ta mülakata sonucu seçilen Kürt Vatandaşlara Türkçe bilmedikleri için Girişimcilik Eğitimini Kürtçe verdik. Suriyeli Kardeşlerimizin ve bölgemizdeki herkesin kamu kurumlarından faydalanabilmeleri için kamu çalışanlarının da Kürtçe öğrenmeleri faydalı olacaktır." dedi

İnat ayrıca, eğitimini tamamlayıp Sertifika alan ve İş Planı ile  KOSGEB’E başvuran her girişimciye 30.000 TL  Hibe 70.000 T L Faizsiz kredi verileceğini ifade etti.Bu eğitim sonucunda işini kurmak isteyenlerin ayrıca iş çalıştırmasıyla birlikte istihdam sağlanacağı belirtti.

Bu eğitimlerin istendiği takdirde Şanlıurfa’da Dernekler,Ticaret sanayi odaları Esnaf ve Sanatkarlar odası ve Kooperatifler tarafından da verilebileceği  kaydedildi.


 

 

Urfa Haber - ÖZEL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık