Ana Sayfa Urfa Haberleri "Kürtçe Olimpiyatları" Önerisi

"Kürtçe Olimpiyatları" Önerisi

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr.Hasan Akan, "Barış Sürecine" katkı olacağını düşündüğü için Kürtçe olimpiyatlarının yapılması için sosyal medyadan kampanya başlattı.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2013 Çarşamba 16:52

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Akan, "Barış Sürecine" katkı olacağını düşündüğü için Kürtçe olimpiyatlarının yapılması için sosyal medyadan kampanya başlattı.

Barış sürecine girildiğini, herkesin barış güvercini uçurup sürece katkı sağlamak için çalışmalar başlattığını söyleyen eden Prof. Akan, "Haziran ayında yapılacak olan Türkçe olimpiyatlarının ardından barış sürecine katkı sağlanması için Kürtçe Olimpiyatları yapılmalıdır" dedi. Akan, bu çerçevede sosyal medya üzerinden kampanya başlattı.

Harran Üniversitesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Akan, sosyal medyada şu sözlerle seslendi: "Tam da barış ortamına doğru yürüyorken, barış güvercinleri uçurtuluyorken, Kürtçe olimpiyatları da düzenlensin. Kardeşlik Projesi Gana'ya, Tanzaya'ya kadar uzandı. Kürt insanlarına da uzansın istiyoruz. Olimpiyatların ruhunda hep barış vardır. Asırlardır kardeşçe yaşayan Kürt-Türk

insanlarının şer mihraklarının etkisinden kurtulmasını ve bölgemiz için kalıcı huzuru istiyoruz"

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık