Ana Sayfa Urfa Haberleri KUŞLARA YENİ YAŞAM EVİ

KUŞLARA YENİ YAŞAM EVİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Toplumsal Araştırmalar Derneği (USTA-DER) işbirliği ile  “Şanlıurfa’da birlikte yaşıyoruz” projesi kapsamında 3 bin tane kuş evi kentin çeşitli noktalarına asıldı.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2015 Pazartesi 08:20
KUŞLARA YENİ YAŞAM EVİ

Kuş türlerinin aşırı sıcak olduğu kentte yaşamlarını kolayca sürdürebilmeleri için yapılan söz konusu projeye vatandaşların ilgisi oldukça fazla oldu. Programda konuşan Başkan Güvenç, projenin insani olduğunu söyledi. Kuşlara adeta merhamet yuvası yaptıklarını ifade eden Başkan Güvenç, şunları kaydetti:

"Çevreye ve ekolojiye dost bir medeniyete sahibiz. Osmanlı imparatorluğu zamanında kurulan sokak hayvanları derneği ve barınakları hizmetlerini günümüzde örnek alarak yapılan çalışmaları benimsemekteyiz. Özellikle büyük parklarımızda yapacağımız kuş yuvaları ve sokak hayvanlarının su içebileceği sebillerle ortak yaşadığımız hayvanlara da hizmet ediyoruz.  Bu projelerimizin yanı sıra mevcutta bulunan Hayvan Rehabilitasyon merkezimizi de iyileştirerek son teknolojiye sahip Hayvan Hastanesi haline getireceğiz"

Şanlıurfa Sosyal Toplumsal Araştırmalar Derneği (USTA-DER) Başkanı Behçet Tayfun Fırat ise söz konusu projeyi hazırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını aktardı. Yarınların geleceği olan çocuklara güzel duyguların aşılamak için bu tür projelerin daha da çok yaygınlaşması gerektiğine inandıklarını vurgulayan Behçet, desteklerinden dolayı Başkan Güvenç'e teşekkür etti. Konuşmanın ardından başkan Güvenç, eline çivi ve çekiç alarak ağaçlara kuş evi monte etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık