Ana Sayfa Urfa Haberleri KUTLU DOĞUM DAHA COŞKULU GEÇECEK

KUTLU DOĞUM DAHA COŞKULU GEÇECEK

'Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı' temasıyla bu yıl Kutlu doğum daha coşkulu geçecek.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2015 Cuma 11:50
KUTLU DOĞUM DAHA COŞKULU GEÇECEK

 'Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı' temasıyla bu yıl Kutlu doğum daha coşkulu geçecek.

Şanlıurfa Müftülüğü binasında basın toplantısı düzenleyen İl Müftüsü İhsan Açık, yapılacak programlara yönelik açıklama yaptı.

Açık,"Başkanlığımız Kutlu Doğum Haftası etkinlikleriyle özelde toplumumuz genelde insanlık için ele alınması önem arz eden konuları kamuoyunun gündemine taşımayı, bu konuda toplumsal bir duyarlılık ve hassasiyete vesile olmayı görev kabul etmektedir. Bu çerçevede, artık ülkemizde önemli bir dini, sosyal ve kültürel gelenek haline gelmiş olan ve kamuoyu tarafından büyük ilgi gösterilen Kutlu Doğum Haftasının 2015 yılı teması "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" olarak belirlenmiştir. Söz konusu tema Hz. Peygamber'in ortaya koyduğu örneklik çerçevesinde hafta boyunca gerçekleştirilen etkinliklerde ele alınacaktır"dedi.

Müftü İhsan Açık ayrıca,

"Kültür veTurizm il Müdürlüğü ile birlikte "Kutsal Emanetler Fotoğraf, Hüsn-ü Hat ve Ebru Sergisi" Piazza Avm'de açılacak. Valilik, Belediye ve resmi kurumlar ziyaret edilecek. Kadınlara yönelik konferans, vaaz ve irşat programları, hatim ve mevlid programları düzenlenecek. Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı bakım Sosyal Rehabilitasyon Merkezinde Siyer-i Nebi yarışması ve kutlu doğum programı tertip edilecek. "İmam Hatipliler Buluşuyor "Programında Gurup Genç tarafından konser verilecek. Kur'an kursları arasında bilgi yarışmaları. 40 hadis ezberleme yarışması şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecek. Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile birlikte "Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlakı" konulu 9. Sempozyum düzenlenecek. Kutlu Doğum Bahçesi ve kermes düzenlenecek. Köylerde ye mahalleler de dahil olmak üzere şehrimizin her yerinde Kutlu doğum aşı ve tirit ziyafetleri düzenlenecek. Radyo ve TV programları yapılacak. Haiilurrahman Gölü Platosunda Bölge İl Müftülerinin katılımıyla Kutlu Doğum Finali yapılacağını söyledi."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık