Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri KUTLU DOĞUM HAFTASI, BİRLİĞE VESİLE OLSUN

KUTLU DOĞUM HAFTASI, BİRLİĞE VESİLE OLSUN

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle basın açıklaması yaptı. Açıklamasında, “H.Z. Peygamber, Tevhid ve Vahdet” temalı Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin Müslüman camiada heyecan uyandırdığını belirtti.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2016 Cuma 04:16
KUTLU DOĞUM HAFTASI, BİRLİĞE VESİLE OLSUN

Kutlu Doğum Haftası, manada bizleri sevindiren, ruhumuzun ihtiyacı olan manevi gıdayı almamıza vesile olan, Müslümanlara dini anlamda şevk veren bir etkinliktir, diyen Taşkın şunları söyledi: “Hz. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), insanlığa doğru yolu göstermek için görevlendirilmiş bir elçi olarak, insanlığın Allah’a kul bilinci ile hareket etmesini ve insanlığın dirilmesini sağlamak üzere yol gösterici olmuştur. Allah’ın emir ve yasaklarını insanlığa tebliğ ederek kurtuluşa vesile olmuştur. Hz. Peygamber’in çağrısına uyan insanlar tevhid ve vahdet çerçevesinde kurtuluşa nail olmuşlardır.”

Bu sene kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin ana temasının Hz. Peygamber, Tevhit ve Vahdet olarak belirlenmesi anlamlıdır, diyen Taşkın; çünkü Allah inancı olan, Peygamber’in yolundan giderek kurtuluşa nail olanlar; kardeşlik, sevgi, dostluk, yardımlaşma, dayanışma ve birlikte yaşama; paylaşma, kimsesizleri koruma ve kollama, manevi değerlere sahip çıkma ve insanı insan yapan değerleri sahiplenerek yüceltmek kavramlarının bu üç temada anlatılması söz konusudur, ifadelerini kullanan Taşkın, bu itibarla ülkemizde kaybetmeye yüz tutan değerlerimizi canlandırma ve yaşatmak adına Kutlu Doğum Haftası’nın iyi anlaşılması ve yaygınlaştırılarak idrak edilmesi gerekir, vurgusu yaptı.

Taşkın, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kur’an’da da belirtildiği gibi ‘Dünya nimetleri göz kamaştırıcıdır ve yalancıdır.’ Bu nedenle dünya nimetlerine kanmamak gerekir. Allah’ın dini, en güzel dindir. Yol göstericidir ve insanlığı kurtuluşa götürecek tek yoldur. Dolayısıyla Müslümanların, çıkar ilişkilerini, menfaatlerini, dünya nimetlerini bir kenara bırakarak düşünmesi gerekir. Bugün İslam coğrafyasında yaşanan acılar, Müslümanların dinden uzaklaşmalarının sonucudur. Hâlbuki Müslümanlar kardeştir. İşte Vahdet bilinci bu kardeşliği öne çıkarması açısından önemli ve anlamlıdır.

Anadolu Sağlık Sen olarak, insanlığın yeniden dirilişine vesile olmasını temenni ettiğimiz Kutlu Doğum Haftası’nın, kardeşlik duyguları içinde kutlanmasını diliyoruz. İslam coğrafyasında yaşanan acıların nedenlerini düşünmemize fırsat vermesini, kardeşlik duygularımızın yüceltilmesini, muhtaçlara, kimsesizlere, acı çeken ve gözyaşı dökenleri anlamamıza vesile olmasını diliyorum. İnsanlığa yeniden huzur ve mutluluk getirecek duygu ve düşünce içerisinde birlik ve dirliğimiz için yeni ufuklar, yeni anlayış ve düşüncelere ışık olmasını Allah’tan temenni ediyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık