Ana Sayfa Türkiye KUTLU DOĞUM HAFTASI YARIN BAŞLIYOR

KUTLU DOĞUM HAFTASI YARIN BAŞLIYOR

Şanlıurfa İl Müftülüğü, 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası programını açıkladı. Programa göre kentin birçok bölgesinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Etkinlik takvimi, farklı yerlerde kurulan masalarda tirit ikramlarıyla başlayacak.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2015 Cuma 05:07
KUTLU DOĞUM HAFTASI YARIN BAŞLIYOR

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” temasıyla başlıyor. İl Müftüsü İhsan Açık, Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü İlçe Müftüleri ile birlikte 2015 yılı Kutlu Doğum programını açıkladı. Müftülük, önceki yıllarda GAP Arena’da yapılan program yerine etkinlikleri kentin farklı noktalarına yayacak.

 İl Müftüsü İhsan Açık, “Halkımız hemen her yerde Kutlu Doğum Haftasının kutlanmasını, bir etkinlik istiyor. Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü Müftülüğümüz ile birlikte merkezde bir takım etkinlikler yaptık” dedi. Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, 11 Nisan itibarı ile başlayacak, 21 Nisan’da son bulacak. Bu tarihler arasında birçok yerde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Müftülüğün bu yıl programında daha fazla yer verdiği bir diğer etkinlik ise tirit ziyafeti. Bu yıl ki etkinlikler kapsamında tirit ikramları artacak. Müftü Açık, tiridin birçok noktada ikram edileceğini belirterek “Tiridi sadece bir yere bağlamadık. Geçen sene birçok mahallede yapmıştık. Bu sene daha da fazla” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık