Ana Sayfa Urfa Haberleri Kutlu Doğum Şanına Yakışır Şekilde Kutlandı

Kutlu Doğum Şanına Yakışır Şekilde Kutlandı

GAP Eğitim Gönüllüler Derneği ile Şanlıurfa Müftülüğü'nün birlikte organize ettiği Kutlu Doğum haftası Gap Arena stadın da kutlandı.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2011 Cumartesi 13:26
Kutlu Doğum Şanına Yakışır Şekilde Kutlandı

GAP Eğitim Gönüllüler Derneği ile Şanlıurfa Müftülüğü'nün organize ettiği geceye yaklaşık 45 bin kişi katıldı. Şanlıurfa merkez ilçeler ve çevre illerden gelen vatandaşların katılımıyla adeta izdiham yaşandı. 30 bin kişilik olan Gap Arena stadın da yer bulamayan binlerce vatandaş saha içinde ve dışında yerde oturarak katılım gerçekleştirdi.GAP Arena Stadı'nda yapılan organizasyonda Reha Yeprem'in sunumunu yaptığı programa, Dünya Kur'an Tilaveti Yarışması'nda 1. olan Hacıbayram Camii İmam Hatibi Ahmet Karalı, Kur'an-ı tilavet etti. Harran Üniversitesi (HRÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Akgündüz ve Gazeteci-Yazar Harun Tokak konuşmacı olarak katıldı. Program, Samanyolu TV ve Kanal Urfadan canlı olarak yayınlandı.


Diyanet İşleri Başkanlığının, bu yıl işlenen konusu 'Hz. Peygamber ve Merhamet' olarak belirlendi. Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tahiroğlu, Kayseri'de kaçırılarak öldürülen üç çocuk, üvey annesi ve annannesi tarafından parçalanan 9 yaşındaki çocuk ve benzeri olayları hatırlatarak, "Bu sene 2011 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'mız Kutlu Doğum Haftası'nın ana konusunu 'Hz. Peygamber ve Merhamet Eğitimi' olarak belirlemiştir. " dedi.


GAP Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Murat Süngü, daha önce küçük ve mütevazi bir program düşünürken sivil toplum kuruluşlarının desteği ile dev bir program hazırladıklarını söyledi. Süngü, halka açık olan etkinliğe yapılan katılım için bütün vatanşlarımıza teşekür ederiz dedi. Kutlu Doğum Haftası için düzenlenen geceye Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. A.Eşref Fakıbaba, Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın, HarranÜniversitesi Rektörü İ.Halil Mutlu ve Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tahiroğlu katıldı.

14 ile 21 Nisan Tarihleri arasında sürecek olan Kutlu Doğum Haftası 15 Nisan'da Muhteşem bir buluşma gerçekleştirdi.

Gap Arena daki Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Semazen Gösteri ve Grup Dergah İlahileriyle Son Buldu.

( GAPHA )

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da deprem (Güncellendi)

Urfa'da deprem (Güncellendi)

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık