Ana Sayfa Siyaset Kuzu: Konu tartışmalıdır

Kuzu: Konu tartışmalıdır

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, ''Milletvekillerinin yapabileceği ve yapamayacağı işler konusunda Anayasa ve yasada hükümler bulunmasına rağmen, sınırların belirsiz olması nedeniyle konu tartışmalıdır'' dedi.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2012 Perşembe 09:02
Kuzu: Konu tartışmalıdır
Kuzu, Mecliste yaptığı yazılı açıklamada, ''milletvekilliğinin düşürülmesi'' ile ilgili sözlerine açıklık getirdi. Kuzu, ''Hakan Şükür'ün yapacağı işle ilgili özel bir demeç'' vermediğini bildirdi.

Burhan Kuzu, açıklamasında şunları kaydetti:

''Bu konu yeni anayasada mutlaka net bir şekilde düzenlenmelidir. Zira, bu hükme aykırı hareket etmek milletvekilliğinden düşme sebepleri arasında sayılmıştır. Yani ağır bir yaptırıma bağlanmıştır. Bu nedenle bu güne kadar hiçbir milletvekilliği düşürülmemiştir.

Bunun dışında konunun etik olup olmaması ile ilgili veya Sayın Hakan Şükür'ün yapacağı işle ilgili özel bir demecim olmadı. Ben sadece Anayasa ve yasada bu konuda açık bir hüküm olmadığına ve bununla birlikte uygulanacak yaptırımın ağırlığına dikkati çektim. Basında bunun dışında yer alan değerlendirmeler çarpıtılarak verilmiştir.''
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık