Ana Sayfa Siyaset Leyla Zana'nın Evine Baskın

Leyla Zana'nın Evine Baskın

Kck'ya yönelik ülke çapında büyük bir operasyon yapılıyor.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2012 Cuma 10:37
Leyla Zana'nın Evine Baskın
Kck'ya yönelik ülke çapında büyük bir operasyon yapılıyor. İstanbul, Ankara, Diyarbakır,Batman, Mardin, Siirt, Van, Şanlıurfa, Mersin veAdana'da bir çok ilde çeşitli adreslerde arama yapılıyor.

Bdp il binaları, belediye başkanlıkları, İhdHaberleri'>İhd büroları, Eğitim Sen temsilcilikleri ve bazı ikametgahlarda, savcılığın talimatıyla arama yapılıyor. Polislerin gittiği adresler arasında,Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana ile SiirtBelediye Başkanı Selim Sadak'ın evleri de var.

Operasyonların, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine gerçekleştiği belirtiliyor. Daha önce yapılan operasyıonlarda ele geçirilen belgeler doğrultusunda, terör talimatlarının gönderildiği bazı bilgisayar İP'lerinin tespit edildiği ve bunların bulunduğu yerlere operasyon yapıldığı belirtiliyor.

BAŞBAKAN ERDOĞAN YARGIYI UYARMIŞTI

Başbakan Erdoğan Leyla Zana'nın 'Silah Kürdün sigortasıdır' sözleriyle ilgili AK parti grup toplantısında şunları söylemişti.

"Yargıya haber veriyorum, duyuruda bulunuyorum. Siz demek ki milletvekili elbisesini bunu için, bu ifadeleri kullanmak için giydiniz, öyle mi? 'Güvencemiz silahtır' diyor. O zaman bu çatının altına niye geldin? Burası demokratik parlamenter bir sistem, silahlı bir parlamenter sistem yok. O zaman buraya niye geldin, o zaman sen de dağa çıksaydın."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star