Ana Sayfa Dünya Libya’da Bir NATO Skandalı Daha

Libya’da Bir NATO Skandalı Daha

Nato’nun Libya’daki “hataları” son bulmuyor. Önceki gün 9 sivilin öldüğü saldırıdan sonra ittifak dün de Sorman’da yeni bir hava taarruzu düzenlediğini kabul etti.

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2011 Salı 14:54
Libya’da Bir NATO Skandalı Daha
Libya’daki operasyonun komutanı Kanadalı General Charles Bouchard, uçakların Sorman’daki bölgede bir askeri komutanlık ve kontrol merkezini hedef aldığını belirtti.
NATO’dan adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili daha önce Sorman’da yeni hava taarruzu düzenlendiğine ilişkin iddiaları kesin bir dille yalanlamıştı. Yetkili, “Sorman’daki olayı kesinlikle kabul etmiyoruz. Biz orada operasyon düzenlemedik” demişti.
Libya yönetimi, dün sabah NATO’nun düzenlediği yeni bir hava saldırısında 3’ü çocuk 15 kişinin öldüğünü bildirmişti. Yönetimden bir yetkili, Trablus’un 70 kilometre batısındaki Sorman’da sabaha karşı düzenlenen saldırının Muammer Kaddafi’nin eski bir arkadaşının evini hedef aldığını, eve sekiz roketin isabet ettiğini kaydetmişti.
Libya’daki rejimin sözcüsü Musa İbrahim, saldırıyı “haklı gösterilemez  bir terörist saldırı” olarak niteleyerek, kurbanların çoğunun Kaddafi’nin  arkadaşının ailesinden olduğunu söylemişti.
(hürriyet.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık