Ana Sayfa Urfa Haberleri Livaneli: Demirel mecliste grup kurdu

Livaneli: Demirel mecliste grup kurdu

Zülfü Livaneli, bugünkü köşe yazısında Demirel'in Meclis'te grup kuracak sayıda adayı CHP listesinden milletvekili seçtirdiğini iddia etti.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2011 Salı 05:11
Livaneli: Demirel mecliste grup kurdu
Zülfü Livaneli, CHP listesinden milletvekili olan 20'den fazla kişinin Demirel tarafından belirlendiğini, bunların ilk fırsatta istifa edeceklerini öne sürdü.

Livaneli, Vatan Gazetesi'ndeki köşe yazısında Süleyman Demirel'in ve TOBB gibi çevrelerin adaylarının, CHP'nin seçilecek sıralarından aday gösterilerek milletvekili olduklarını grup kuracak sayıya da eriştiklerini öne sürdü.

Livaneli yazısında bu vekillerin istifa ederek ya DP'ye geçeceklerini ya da kendi partilerini kuracaklarını iddia ederek bu işin zamanlamasını Demirel'in ayarlayacağını yazdı.

İlk DP'nin de CHP'den ayrılan Celal Bayar, Adnan Menderes ve arkadaşları tarafından kurulduğunu belirten Livaneli, tarihin tekerrür ettiğini savundu.

CHP'nin Kürt bölgelerinden oy alamadığını, mevcut oylarının önemli bir kısmını da MHP'ye kaptırdığını belirten Livaneli, bunun normal olduğunu çünkü milliyetçi kesimin esas temsilcisinin MHP olduğunu savundu.


(dünya bülteni)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık