Ana Sayfa Urfa Haberleri LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA ŞÖLEN TADINDA SİNEMA KEYFİ

LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA ŞÖLEN TADINDA SİNEMA KEYFİ

Kansersiz Yaşam Derneği Gençlik Komitesi ayakta tedavi gören lösemili çocuklara şölen tadında sinema keyfi yaşattı.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2014 Perşembe 11:20
LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA ŞÖLEN TADINDA SİNEMA KEYFİ

2010 yılında Başkanı Dida Kaymaz tarafından kurulan  Kansersiz Yaşam Derneği Gençlik Komitesi Başkanı Kübra Karataş ve komite üyeleri,  Acıbadem Adana Hastanesi ve Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nde ayakta tedavi gören lösemili çocuklar için 23 Nisan'ı unutulmaz kıldı.

Sinema salonu Türk bayrakları ve balonlarla süslendi

Kansersiz Yaşam Melekleri, çocukların filmi şölen havasında izlemelerini sağlamak için salonu Türk bayrakları ve balonlarla süslemenin yanı sıra çocuklara ve ailelerine süslü şapkalar, düdükler dağıttı. İlk olarak oldukça renkli görüntülere sahip olan “Rio 2” filmini izleyen çocuklar, daha sonra hep birlikte onlar için özel olarak hazırlanan kurabiyeleri yiyerek, ağızlarını tatlandırdı. Etkinliğin sonunda  komite üyeleri, çocuklara isimlerinin yer aldığı özel hediyeler dağıttı. Hediyelerini alan lösemili çocukların, mutlulukları görülmeye değerdi.

"23 Nisan’ı gülümseme günü ilan ettik"

‘Hedefimiz çocukların kalplerine birebir dokunmak’ diyen Başkan Kübra Karataş, "Bu organizasyonumuz için öncelikle Kansersiz Yaşam Derneği kurucumuz Dida Kaymaz başta olmak üzere, Yönetim Kurulu Üyemiz  Dr. Begüm Kayar ve tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Dernek olarak asıl hedefimiz hasta çocuklarımızın kalplerine birebir olarak dokunmak. Ayrıca Abbas Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi idaresi, öğrencileri ve edebiyat öğretmeni Güler Elataşa, Pediatrik Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Atilla Tanyeli ve Acıbadem Hastanesi’nde görev yapan Ebru Çakıcıoğlu, Veysel Çakar'a  katkılarından dolayı minettarız. Yaşadıklarımız ve gördüğümüz gözlerdeki mutluluk bize ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bir kez daha hatırlattı.Bu etkinliklere hiç ara vermeden devam edeceğiz. Gençlik Komitemiz 23 Nisan’da Adana ve İstanbul’da üç ayrı etkinlikle çocuklarımızla buluşuyor. 23 Nisan’ı gülümseme günü ilan ettik. Desteği olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık