Ana Sayfa Ekonomi LPG'Lİ ARAÇTA AVRUPA'DA BİRİNCİYİZ

LPG'Lİ ARAÇTA AVRUPA'DA BİRİNCİYİZ

Ulaşımda kullanılan LPG miktarı ve LPG'li araç sayısı bakımından Türkiye Avrupa'da birinci, dünyada ise ikinci sırada yer alıyor

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2012 Çarşamba 20:35
LPG'Lİ ARAÇTA AVRUPA'DA BİRİNCİYİZ
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Hasan Köktaş, ulaşımda kullanılan LPG miktarı ve LPG'li araç sayısı bakımından Türkiye'nin Avrupa'da birinci, dünyada ise Güney Kore'den sonra ikinci sırada yer aldığını bildirdi.


Türkiye Likid Petrol Gazcıları (LPG) Derneği'nin 40'ıncı kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen panelin açılışında konuşan EPDK Başkanı Hasan Köktaş, LPG piyasasına ilişkin rakamların, Türkiye'nin dünyadaki en önemli LPG pazarlarından biri olduğunu söyledi. Ulaşımda kullanılan LPG miktarı ve LPG'li araç sayısı bakımından Türkiye'nin Avrupa'da birinci, dünyada ise Güney Kore'den sonra ikinci sırada yer aldığını kaydeden Köktaş, son verilerle 9 bin 490 bayi ile LPG istasyonu sayısında da Türkiye'nin dünya birincisi olduğunu ifade etti.


-''LPG ayrıcalıklı bir enerji kaynağı''-

Türkiye LPG Derneği Başkanı Selim Şiper de panelin açılında yaptığı sunumda, dünya genelinde LPG tüketiminin 2010 yılında 250 milyon tona ulaştığını bildirdi. Türkiye'de LPG'li araç sayısının 2,5-3 milyona ulaştığını kaydeden Şiper, otogaz kullanımında Türkiye'nin dünyada ikinci sırada yer aldığını bildirdi.
AA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star