Ana Sayfa Urfa Haberleri LÜBNAN'DA REHİN KALAN TIR ŞOFÖRÜ KURBAN KESİLEREK KARŞILANDI

LÜBNAN'DA REHİN KALAN TIR ŞOFÖRÜ KURBAN KESİLEREK KARŞILANDI

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde TIR şoförlüğü yapan Mahmut Yumuşak, borcunu almak için kandırılarak götürüldüğü Lübnan'da rehin alındı.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2014 Cumartesi 09:53
LÜBNAN'DA REHİN KALAN TIR ŞOFÖRÜ KURBAN KESİLEREK KARŞILANDI

Hizbullah tarafından rehin tutulan Yumuşak, aranan Suriyeli, M.Ş.'nin sahte pasaportla Lübnan'ı terk etmek isterken yakalanması sonrası serbest bırakıldı.TIR şoförlüğü yaparak geçimini sağlayan evli ve 3 çocuk babası olan 46 yaşındaki Mahmut Yumuşak, bir süre önce akrabasına verdiği borç parayı alabilmek için kandırılınca Lübnan'da rehin alındı. Hizbullah tarafından 15 gün rehin tutulan Yumuşak, serbest bırakılınca gemiyle Mersin Taşucu Limanı'na geldi.

Memleketi Reyhanlı'da kurbanlarla karşılanan Mahmut Yumuşak, rehin kaldığı süre boyunca psikolojik baskı gördüğünü söyledi. Bir akrabasına verdiği borcu almak için kandırılarak Lübnan'a götürüldüğünü söyleyen Yumuşak, başına gelenleri şöyle anlattı: "Yakınım olan N.H.'yi 6 ay önce elden borç olarak verdiğim 16 bin Lirayı almak için aradım. Bana parayı arkadaşı Suriyeli M.Ş.'nin vereceğini söyledi. Bunun üzerine irtibata geçtiğim M.Ş. beni Mersin'e çağırdı. Mersin'e gittiğimde bana paramın Şanlıurfa'da verileceği söylendi. Şanlıurfa'ya geçtim, M.Ş. beni Lübnan'a çağırdı.

Uçakla Lübnan'a gittim, indiğimde de beni bir eve götürdüler. Lübnan'da olaylar farklı gelişti. Paramı beklerken bir oyuna geldiğimi anladım. Lübnan'da Hizbullah'ın elamanları tarafından tutuldum. Meğer onların M.Ş.'den alacakları varmış. Niyetleri M.Ş.'yi yakalamakmış. Daha sonra Suriyeli M.Ş. sahte pasaportla Lübnan'dan çıkmak isterken polis tarafından yakalanınca beni serbest bıraktılar."Lübnan'a gittikten sonra kendisinden haber alınamayınca ailesinin yardım istediği Dışişleri Bakanlığı yetkililerine yardımlarından dolayı teşekkür eden Mahmut Yumuşak, psikolojik baskı altında kaldığı süreyi unutmaya çalıştığını, borç verdiği parayı da alamadığını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star