Ana Sayfa Dünya 'Maalesef bencilliği çok ön plana alan bir toplum haline geldik'

'Maalesef bencilliği çok ön plana alan bir toplum haline geldik'

Son günlerde Şanlıurfa’da intihar haberlerinin gelmesinin ardından konu ile ilgili Ruha Tv olarak uzmanların görüşlerine başvurduk.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2015 Salı 15:55
'Maalesef bencilliği çok ön plana alan bir toplum haline geldik'

Ruha Tv olarak görüşlerine başvurduğumuz uzmanlar ailelere uyarılarda bulundu.

Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, İntihar bir insan için en son sıkıntılardan bir tanesidir. İntihar bir insan için en büyük çıkmazdır, dedi.

İntiharın, bir Müslüman için belki de en büyük günahlardan biri olduğunun altını çizen İl Müftüsü İhsan Açık konuşmalarına şu şekilde devam etti;

“Küçük yaşlardan itibaren çocuklarımızı eğitmemiz gerekiyor.İntihar etmiş kişiyi cinnet geçirmiş bir insan olarak görüyoruz.Aklı yerinde olmamış olarak görüyoruz.Maalesef bencilliği çok ön plana alan bir toplum haline geldik.Hep benim olsun, ben büyüyeyim, ben rahat edeyim derken başkalarının rahatsız etme noktasında sıkıntılar var.” Dedi.

YORUMLAR
  • yorum2015-12-10 11:02:20Sevim

    Dinimiz ne kadar güzel ;"Komşusu açken tok yatan bizden değildir." Ama bakıyorsunuz dini misyonu olan kişiler ülkede bu kadar aç insan varken 30.000Tl bir bayan çantasına verebiliyor, sizden de bir yudum ekmeğiniz vardır da onu paylaşmanızı telkinde bulunuyor. Halka verir talkını kendi yutar salkımı misali.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ABD'den Peşmerge Güçlerine Destek

ABD'den Peşmerge Güçlerine Destek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık