Ana Sayfa Ekonomi 'MADALYA DEĞİL İŞ İSTİYORUZ'

'MADALYA DEĞİL İŞ İSTİYORUZ'

Şanlıurfa'da SGK ile sözleşmesi iptal edilen Özel Ursu Hastanesi çalışanları yaşananları protesto etti.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2016 Pazar 16:16
'MADALYA DEĞİL İŞ İSTİYORUZ'

Şanlıurfa'da Cemaate yakınlığıyla bilinen Özel OSM Hastanesi'nin kapanmasından sonra kentte bulunan birçok hastane ve tıp merkezinin önce SGK ile olan sözleşmesi iptal edildi, daha sonra kapatıldı.

Son olarak ise bu durumdan Ursu Hastanesi payını aldı. SGK ile sözleşmesinin iptal edilmesinden sonra hastane çalışanları çatallı kaşıklı eylem yaptı. Hastane önünden yürüyen hastane çalışanları SGK binasına kadar yürüyerek eylem yaptı ve slogan attı. SGKbinası önünde toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, "Madalya değil iş istiyoruz, Urfa uyuma hastanene sahip çık" sloganları atarak durumu protesto etti.

 

'SGK MÜDÜRNE VERMİŞ OLDUĞUMUZ RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DİLİYORUZ'

SGK binası önünde toplanan kalabalık adına konuşma yapan laboratuar sorumlusu Murat Köseler, "Hiçbir gerekçe gösterilmeden hastanenin kapatılması, hastanenin mağdur olması, 3-45 ayda yaklaşık bin 500 sağlık çalışanın işsiz kalması ve bunu Ursu hastanesi olarak eklenmemiz oldu. Biz milletvekillerinin, SGK'nın bu işe duyarlı olmasını istiyoruz. Hastanenin yaklaşık olarak 310 çalışan var. 310 çalışanının mağdur olmasını biz dile getirmek istedik. Burada bir ses getirmek istedik. Amacımız hiçbir anlamda siyasal değildir. Yetkililerin, ilgililerin, Başbakanın, Cumhurbaşkanının olaya bir el atmasını istiyoruz. Burada SGK müdürüne verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz. Ama şunu da dile getirmek istiyoruz ki biz açız. Zaten Urfa işsizlik olarak en son sıradayız. Biz eğitimli insanlarız, asla kimseye zarar vermek istemiyoruz. Sadece burada bir ses getirmek istedik ve sorunumuza bir çözüm bulmak istiyoruz" dedi.

'BÖLGEYE YAPILAN BİR DARBEDİR'

Murat Köseler, hastanenin kapatılmasının bölgeye yapılan bir darbe olduğunu vurgulayarak, "Eğer ki bir yanlış bir sıkıntı varsa bunu belirtmeleri gerekiyor. Hiçbir gerekçe gösterilmeksizin, hiçbir ihtar, hiçbir cezai yaptırım olmaksızın direk kapatılmasını biz eleştiriyoruz. Yaklaşık 49 merkezden bahsediliyor. Önümüzdeki günlerde belli olacak. Ama şunu istiyoruz, Şanlıurfa sağlık alanında çok büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Hastalar çevre illere sevk edilmeye başlandı. Çocuk yuğun bakımında sorunlar yaşanıyor. Biz bir nebze de olsa çalışan hastane olarak bunlara çözüm getirmiştik. Ama hiçbir gerekçe gösterilmeden, hiçbir şey yapılmaksızın direk kapatılması bizi üzmüştür. Bu aslındaUrfa'nın kaybıdır. Aslında bölgeye yapılan bir darbedir. Hiçbir gerekçe yok, hiçbir gerekçe gösterilmeden direk ekran karartıldı. Biz bunu protesto ediyoruz. Sadece kulaktan dolam bilgilerle bu işlem olmaz. Bu işin araştırılması, çözülmesi gerekiyor. Devlet yetkililerimizin, devlet büyüklerimizin bize bu konuda sahip çıkmasını istiyoruz. Devletimiz büyük bir devlettir. Ursu Hastanesi geçen yıl kalitede ilk beşe girmiş bir hastanedir. Hastanemizin hiçbir şekilde hiçbir örgüte bağlantılı olduğunu düşünmüyorum. Bu konuda devlet büyüklerimizin desteğine ihtiyacımız var. İşsizlik oranının arttığı bu günlerde, bu dönemlerde Başbakanımız Urfa'ya gelecek, onunda duymasını istiyoruz" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Gazeteipekyol

YORUMLAR
  • yorum2016-04-10 20:53:23hasan kaya

    özel hastenerdeki yolsuzluğu hepimiz biliyorduk. acaba işçiler bilmiyoormuydu

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kaya'dan dolar kampanyasına destek

Kaya'dan dolar kampanyasına destek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star