Ana Sayfa Urfa Haberleri MADDE BAĞIMLISI ÇOCUKLAR İÇİN TOPLANDILAR

MADDE BAĞIMLISI ÇOCUKLAR İÇİN TOPLANDILAR

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği, Eyvan Eğitim Kültür Ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ortaklaşa olarak hazırladığı madde bağımlısı gençlerin uyuşturucudan kurtarılması ve hayata kazandırılması projesi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci tarafından olumlu karşılandı.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2014 Perşembe 04:45
MADDE BAĞIMLISI ÇOCUKLAR İÇİN TOPLANDILAR

Eyvan Eğitim Kültür Ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nde madde bağımlıları ile mücadele edilmesi konusunda projenin tanıtım toplantısına katılan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, ‘bu sorunlarla yüzleşmesek topluma karşı yüzümüz kalmaz. Bu sorunlarda birleşmemiz lazım bu madem kanayan bir yara, yarayı da tedavi etmek adına uğraş vermemiz lazım.

Bu anlamda madde bağımlısı konusunda Eyyübiye ilçesi daha sıkıntılı. Dolayısıyla bu işe sahiplenmemiz gerekiyor.’ Dedi.

 

Türkiye’nin dört bir yanından Eyvan Derneği’ne gelerek uyuşturucu maddelerinden kurtulmak isteyen yaşları 15 ila 30 arasında değişen madde bağımlısı gençler, burada kendilerine verilen tedaviler ve desteklerden dolayı uyuşturucu maddelerden kurtulduklarını ifade ederek teşekkürlerini ilettiler.

Derneğe bir ziyaret gerçekleştiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci burada madde bağımlısı mağdurlarla bir sohbet gerçekleştirdi. Ardından hazırlanan proje ile ilgili dernek yetkililerinin hazırlamış olduğu sine vizyon eşliğinde bilgiler aldı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık