Ana Sayfa Urfa Haberleri MAĞARALAR BÖLGESİNDE DERE ISLAH ÇALIŞMASI BAŞLADI

MAĞARALAR BÖLGESİNDE DERE ISLAH ÇALIŞMASI BAŞLADI

Mağaralar bölgesinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşların hayvan atıklarını attıkları dere, Eyyübiye Belediyesi tarafından ıslah ediliyor.

Giriş Tarihi: 19 Mayıs 2015 Salı 09:43
MAĞARALAR BÖLGESİNDE DERE ISLAH ÇALIŞMASI BAŞLADI

Mağaralar bölgesinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşların hayvan atıklarını attıkları dere, Eyyübiye Belediyesi tarafından ıslah ediliyor. Dere ıslah çalışmalarını yerinde inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci bölge insanına bir de park müjdesi verdi.

Topdağı Mahallesi başta olmak üzere mağaralarda hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar ile bölge sakinlerinin mağduriyetlerini gidermek için eyyübiye belediyesi Topdağı Mahallesinde bulunan derede ıslah çalışması başlattı.

Bölgede gübre ve hayvan atıklarından dolayı mağduriyetlerini dile getiren mahalle sakinlerinin sesine kulak veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bölgede başlattığı drenaj çalışmalarını yerinde inceledi.

Bir hafta önce Eyyübiye Belediyesi tarafından başlatılan yer altı boru döşeme ve drenaj çalışmalarından sonra derede dolgu yapılacak. Yapılacak dolgu çalışmalarından sonra bölge insanlarının hizmetine sunulmak üzere park çalışmalarının startı verilecek.

YORUMLAR
  • yorum2015-05-20 06:11:56Üretici

    Güzel bir çalışma, ancak ne olur hayvancılıkla uğraşan insanlara zarar vermeyin, Belediye olarak onlara yardımcı olun, daha iyi koşullarda bu işi yapmalarına önayak olun. Zira onların bu işi yapmalarını engeller iseniz ya büyük şehirlere göç edecek, ya işsiz kalacak, ya suça yönelecek, Ne güzel üreten insanlar iken sorunlu riskli kesim olacak. Devlet üreten insanın yanında olmalı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık