Ana Sayfa Urfa Haberleri MAHALLELİ SİYASİLERE VE MEB’E İSYAN ETTİ

MAHALLELİ SİYASİLERE VE MEB’E İSYAN ETTİ

Akşemsettin Mahallesinde bulunan Müslüm Gülel İlköğretim öğrenci velileri okulun açıldığı ilk günde Milli eğitim müdürlüğünün yanlış okul dönüştürmesini protesto ederek okulun bahçesinde ilk derslerini yaptılar.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 07:59
MAHALLELİ SİYASİLERE VE MEB’E İSYAN ETTİ

Ülkede yeni eğitim sistemine kapsamında ayrıma tabi tutulan ilk ve ortaokullardın planlanmasını doğru yapılmaması nedeniyle Şanlıurfa’da yeni eğitim yılı sıkıntılı başladı.

Akşemsettin Mahallesinde bulunan Müslüm Gülel İlköğretim okulunun ortaokul yapılması ve Akşemsettin İlkokul olmasının ardından geçtiğimiz aylarda mahalleliler ayaklanmış ve eylem yapmıştı. Çözüm bulamayan veliler geçtiğimiz hafta Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak Müslüm Günel’in tekrardan ilk okul olmasını istemiş ve olmadığı taktirde öğrencilerini okula göndermeyeceklerini dile getirmişlerdi. Son olarak bugün okul önünde toplanan öğrenciler ve velileri okul önünde eğitim yaparak bu durumu protesto ettiler.

Kendilerinin hiçbir yetkilinin dinlemediğini, sorunlarının çözümü için siyasilerin kendilerini aldattığını söyleyen Veli Mehmet Arslan, sadece bizi dinlediler. Hiçbir şey yapmadılar. Birisi de bize hakaret ettiğini iddia etti.

Arslan konuşmasında;  “12 Milletvekilimiz var ama çocuklarımız okula gidemiyor. Milli Eğitim Müdürü Sokak aralarında 2 KM’yi bulan mesafe için google’de bakıp 500- 600 metre diyor. Adeta mahalleliyle alay ediyor. Vekillerimizi aradık hiç biri sorunumuzun çözülmesi için bir şey yapmadı. Ama Yahya Akman bir şey yaptı. O da bize hakaret etti. Bize diyor ki, ‘hiç mi aklınız yok çocuğunuzu o okula göndermeyin başka okula kaydedin’ Milletvekili olmuş ama bilgi sahibi olamamış. Çocukların sistem üzerinden otomatik olarak kaydedildiğinden haberi yok bu sayın vekilimizin” diye tepkisini dile getirdi.

Müslüm Gülel Okulunun Aile Birliği Başkanı İbrahim Polatkol ise Bir müdür yardımcısı kendisini müdür yapılması için bunu yaptığını iddia etti. Polatkol; “bunu yapan vicdansız bu aileleri hiç düşünmediler mi? Bu küçük çocukları hiç düşünmediler mi?” dedi.

Daha sonra Öğrenciler ve velileri okul önünde toplanarak eğitimlerine başladılar. Okulun giriş kapısında öğrenci velisi Mehmet Arslan tahta başına geçerek eğitim verdi. İlk olarak tahtaya “ Okulumuzu İstiyoruz” yazan Mehmet Arslan öğrencilere bu yazıyı ilk olarak hece hece okuttu ve daha sonra hep bir ağızdan okumasını istedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık