Ana Sayfa Urfa Haberleri "Mahallemizde 15 gündür elektrik yok"

"Mahallemizde 15 gündür elektrik yok"

Giriş Tarihi: 24 Mart 2015 Salı 15:29

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bazı mahallelerde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Yaşanan elektik kesintilerine tepki gösteren Esmerçayır ve Hacı Ömer Mahallesi sakinleri DEDAŞ Siverek İşletme Baş Mühendisliği’ne gelerek burada sorunları ile ilgili yetkililerle görüştü.

Görüşmenin ardından çıkışta gazetecilere açıklama yapan Esmerçayır Mahalle Muhtarı İrfan Dağkesen, “15 gündür mahallemizde elektrik yok. Defalarca gereken yerleri arıyoruz, DEDAŞ İl Müdürlüğü’nü arıyoruz, telefonlarımıza cevap vermiyorlar. Buradaki Müesseseye geliyoruz sorunlarımızı kendilerine söylüyoruz. Sorunumuzu, kaymakama, milletvekillerine, il başkanına söylüyoruz, bize müdahale edemeyeceklerini söylüyorlar. Peki, biz bu sorunlarımızı kime söyleyeceğiz. Devlet yapmıyorsa, iktidarda olan hükümet yapmıyorsa bizde muhtar olarak ne yapabiliriz. Vatandaşlar sorunları için bize geliyor peki biz kime gideceğiz? Bize bir yol göstersinler. Bize desinler vatandaş size geldiği zaman vatandaşa bunu söyleyin desinler, bizde söyleyelim” dedi

3 Aydır mahallelerinde elektrik kesintisi yaşandığını ileri süren Hacı Ömer Mahallesi Muhtarı Muzaffer Pıçak ise, “Sorunlarımızı yetkililere söylediğimiz zaman elektriğin özelleştiğini söylüyorlar. Devlet bunu kontrol altına almıyorsa yapmasınlar bu özelleştirmeyi vatandaşı mağdur etmesinler” dedi.

Açıklamanın ardından grup sessizce dağıldı.

kaynak: siverekgençlik

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık