Ana Sayfa Urfa Haberleri Mahkeme “Urfa Belediyesi Haklı” Dedi

Mahkeme “Urfa Belediyesi Haklı” Dedi

Şanlıurfa’da toplu taşıma’da güzergah değişikliğine karşı çıkan Özel halk otobüslerinin talebini mahkeme red etti.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2013 Salı 05:36
Mahkeme “Urfa Belediyesi Haklı” Dedi

Özel Halk Otobüslerini temsilen 8 Nolu Şefkat Özel Halk otobüsü Kooperatifi Şanlıurfa Belediyesinin güzergah değişikliği uygulamasını mahkemeye taşımıştı.

Şanlıurfa İdare Mahkemesinin 2012/2380 nolu kararı ile 5393 Sayılı Belediye Kanunun 15. Maddesinin (f) ve (p) fıkralarına göre belediyeler toplu taşıma araçlarının güzergah, durak, zaman ve araç sayılarına karar verebileceğini ve uygulamanın Kanuni olduğuna hüküm verdi.

Böylece Bir kez daha Şanlıurfa Belediye’sinin Toplu taşıma düzenlemelerinde Kanuni uygulamalar yaptığı ortaya çıktı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre Toplu taşıma konusunda yeniliklerin devam edeceği, Önümüzdeki ay içersinde yeni Engellilere uygun, 4 Adet 12 Metrelik büyük araçların alınacağı ve her geçen gün sistemin aksaklıklarının giderilmesi için düzenlemeler yapıldığı bildirildi.

Belediye, toplu taşıma konusunda Üniversitelerden danışmanlık alarak sistemin sürdürülebilir ve çağdaş normlarda uygulamalar yapmak için ellerlinden gelen her türlü fedakârlığın yapıldığını açıklandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık