Ana Sayfa Güncel Mardin’de Darbeye karşı O açıklama

Mardin’de Darbeye karşı O açıklama

Haber Merkezi Şanlıurfa (Rıha)

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2016 Perşembe 23:50
Mardin’de Darbeye karşı O açıklama

Federasyonumuz Kızıltepe Özgürlük Meydanında Darbeye karşı Yaptığı Darbeye karşı O açıklama

 

 

Türkiye 15 Temmuz da ne yazık ki kanlı bir darbe girişimine sahne oldu. Yüzlerce insanımızın hayatına, bin den fazla İnsanımızın  yaralanmasına yol açan darbe girişimini ve tüm darbecileri en şiddetli şekilde,nefretle kınıyoruz.

 

Milli iradeye yönelik demokrasi dışı her türlü girişim ve hareketin karşısında olduğumuzu tanklar insanlarımızı  ezmeye başladığı  15 Temmuz akşamı Federasyon olarak Demokratik tepkimizi ortaya koyarak İlan ettik.

Ulusal egemenliğimizin ve halkımızın iradesinin temsil edildiği TBMM’ni bombalayanlar aynı zamanda demokrasiyi ve özgür irademizi bombalamıştır. Bu zalim ve vatan haini darbecilere karşı iktidar,Muhalefet ve yurttaşlarımız ölümüne karşı koymuş ve darbeye geçit vermemiştir. Türkiye Halkları tek vücut darbe dönemlerinin gerilerde kaldığını tüm Dünyaya göstermiştir.

Emperyal Güçlerin  içinde bulunduğu 15 Temmuz Darbesinin temel nedenlerinden biride Ortadoğu'daki yapılanmanın önünde engel gördüğü TSK.itibarsızlaştırmak ve Halkın gözünde küçük düşürmekti. Hain  Planın bozulmasında Demokrasiye bağlı olan Genel kurmay ve Vatansever Güvenlik güçlerimizin Tutumu emperyalistleri hayal kırıklığına uğratmıştır.

Bu korkunç ve kanlı girişim ülkemizin demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçecektir. Halkımız darbelerden, cuntalardan çok çekmiş ve büyük acılar yaşamıştır.                                                                         21'inci yüzyılda demokrasinin zirvesinde olması gereken Türkiye ne yazık ki darbeler yüzünden orta derece bir demokrasi yaşamaktadır. Türkiye böyle bir tabloyu hak etmiyor.

Bundan sonra tüm siyasal aktörlere ve halkımıza düşen görev; sağduyu ile hareket etmek, ülkemizi kardeş kavgalarına sürükleyecek provokatif,söylem ve söylemlerden uzak durmaktır.                                                                                                                                                    Yaşanan bu musibetten çıkarmamız gereken acil ve önemli dersler vardır.                                                         Her şeyden önce toplumsal barışımızı,kardeşliğimizi güçlü bir şekilde sahiplenmeli ve   korumalıyız. Nitekim sayın Cumhurbaşkanımız Darbe teşebbüsü sırasında yaptığı ilk açıklamada Türk,Kürd ve tüm etnik gruplara mensup kardeşlerimi meydanlara davet ediyorum açıklaması Zor günde bizden başka kimsemizin olmadığı görülmüştür.                                                                                                                                     Tüm sorunlarımızı diyalog yoluyla çözüme kavuşturmanın yolu Demokrasi olduğunu unutmayalım.

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu olarak her türlü darbelere, cuntalara silahlı zorbalıklara ulusal birliğimize ve demokrasimize yönelik her türlü tehdide karşı olduğumuzu ilan ediyor, demokratik sistemimize ve toplumsal barışımıza bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sahip çıkacağımızı ilan ediyoruz. Özlediğimiz çağdaş demokratik ve özgür bir Türkiye'de bir daha böyle girişimlerin yaşanmamasını diliyoruz.  Tüm halkımıza başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Hayatını kaybeden Yurttaşlarımıza  Allahtan rahmet, yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

 

Öte yanda Kızıltepe CHP. İlçe Başkanı Kızıltepe Eğitim Birsen Şube Başkanı sivil toplum ve Süryani halkından katılıp destek veren oldu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star